Skip links

SVO/VVLK WINT BELADEN DERBY!!!

LEUTH Maandag 10 April 2023: Op een volgepakt sportpark de Duffelt speelde SVO/VVLK de burentwist tegen SC Millingen. Het werd een waar voetbalgevecht waarbij de beste ploeg uiteindelijk met de overwinning ging lopen. Door doelpunten in de 2e helft van Stan Keukens en Siem Hoogma zegevierde de polderformatie met 2-0.

Waar trainer Martin de Winkel afgelopen donderdag nog een 4-tal krachten moest missen, had hij tegen SC Millingen de beschikking over een zo goed als complete groep. Enkel alleen Levi Verriet moest deze wedstrijd geblesseerd aan zich voorbij laten gaan. Ten opzichte van de wedstrijd tegen UHC keerde Niels Janssen, Daan Bank en Daan Lamers weer terug in de basisformatie. Dat ging ten koste van Joris Tax, Mick van Ophuizen en Kai Mulder.

Naar schatting meer dan 1000 supporters uit de dorpen Ooij, Leuth, Millingen maar ook vele belangstellenden uit andere windstreken, werden bij aanvang van de wedstrijd getrakteerd op veel vuurwerk. Toen de rook was opgetrokken, was het aanvankelijk SC Millingen dat scherp aan de wedstrijd begon. De ploeg van trainer Willy Willems kreeg dan ook de 1e grote mogelijkheid. Rik Vermeulen mocht in een 1 op 1 proberen keeper Frank Klomberg te verschalken. Tot opluchting van de supportersschare uit Ooij en Leuth wist de Ooijse keeper met Millingse roots de bal met een knappe redding uit zijn doel te houden. De wind had vrij spel op sportpark de Duffelt en dat kwam de nauwkeurigheid van het spel van beide ploegen niet ten goede. Toch wist SVO/VVLK gaandeweg steeds meer het initiatief te grijpen en in de 14e minuut was er een katachtige redding nodig van  de Millingen goalie om een knappe kopbal van Koen Keukens onschadelijk te maken. De prijsgegeven rebound kwam voor de voeten van Siem Hoogma maar zag zijn inzet van de lijn gehouden worden. 8 minuten later kreeg de thuisploeg zo mogelijk nog een grotere kans toen uitblinker Siem Hoogma de vrijstaande Stan Keukens wist te vinden in de 16 maar hij raakte de bal compleet verkeerd waarmee de kans was verkeken. Ook de rebound daaropvolgend van Daan Lamers ging via een Millings been net over het doel. Het vervolg van de 2e helft stond daarna vooral bol van misverstanden aan beide kanten en ballen die door de straffe wind niet op plaats van bestemming aankwamen. SC Millingen trachtte veelal met de lange bal de voorwaartsen aan het werk te zetten, SVO/VVLK zocht naar de combinatie maar beide ploegen waren daarin zelden succesvol. Vlak voor rust zag Daan Bank zijn kopbal een balbreedte naast het Millingen doel belanden. Niet veel later zond scheidsrechter Eijgelsheim beide ploegen naar de kleedkamer voor de rust.

Na rust leek de wind wat te zijn gaan liggen waarmee er met name bij de thuisploeg veel meer lijn kwam in het spel. Dat resulteerde ook al snel in kansen. In de 53e minuut leek de thuisploeg met enig fortuin op voorsprong te komen toen een vrije trap aan alles en iedereen voorbijging. Doelman Chiem Haukes zag de bal via de paal tegen zijn standbeen belanden en zag tot zijn opluchting het leer voor de aan hem goede kant van de paal naast rollen. 4 minuten later wist Siem Hoogma de bal over de keeper heen te spelen maar omdat de bal te weinig vaart had, kon de goalie ruim voor de doellijn een treffer voorkomen. In de 69e minuut moest SC Millingen met 10 man verder toen middenvelder Sam v.d. Velden zijn 2e gele kaart ontving na een harde charge op de benen van Daan Lamers. De vrije trap daaropvolgend werd door Joris Weeren vanaf een meter of 21 snoeihard op de lat getrapt. De bal sprong terug in het veld en belandde op het hoofd van de vrijstaande Stan Keukens die eenvoudig de 1-0 in het lege doel kon koppen. De grensrechter van SC Millingen probeerde nog te doen lijken alsnog er sprake was van buitenspel maar vond volkomen terecht geen repliek van de scheidsrechter. In overtal wist SVO/VVLK aanvankelijk nog nadrukkelijker de overhand te nemen en kreeg in de 78e minuut een grote kans om de wedstrijd te beslissen. Siem Hoogma wist een Millingen verdediger in de luren te leggen en vond in de 16 de vrijstaande Joris Weeren. De normaal vaak met scherp schietende Ooijse aanvaller zag zijn harde inzet echter naast gaan waardoor de genadeklap voor SC Millingen nog even werd uitgesteld. En omdat het verschil nog niet gemaakt was bleef de Zwart Blauwe ploeg met opportunistisch spel op zoek naar de gelijkmaker. In de 81e minuut mocht SVO/VVLK niet mopperen toen een lange bal vanuit het achterveld al koppend verlengd werd. Een SC Millingen aanvaller kreeg er vervolgens nog een voetje tegenaan, passeerde daarmee keeper Frank Klomberg maar zag zijn inzet net langs de paal over de achterlijn heen rollen.  4 minuten later kreeg de bezoekende vereniging een vrije trap vanaf links te nemen die gevangen werd door de wind en via een katachtige zweef van keeper Frank Klomberg en de lat weer het veld in sprong. SC Millingen wilde de scheidsrechter ervan overtuigen dat de bal de doellijn had gepasseerd maar daar was geen sprake van. 2 minuten later liet ook SVO/VVLK zich in aanvallend opzicht weer gelden maar het kopballetje van Siem Hoogma was te weinig krachtig om de Millingen keeper te verontrusten. Op het verstrijken van de reguliere speeltijd, wist SVO/VVLK dan alsnog de overwinning veilig te stellen. Daan Bank vond met een verre ingooi Siem Hoogma. Laatstgenoemde wist van zijn directe tegenstander weg te draaien en de bal vanaf een meter of 13 met een droge knal achter de SC Millingen doelman te schieten (2-0). En daarmee had de polderformatie de Millingse ploeg definitief op de knieën gekregen. In de blessuretijd had de verdienstelijk fluitende scheidsrechter Eijgelsheim de bal nog een keer op de stip moeten leggen toen Siem Hoogma binnen de 16 nadrukkelijk aan zijn shirt getrokken werd maar de leidsman wuifde dat moment weg. Niet veel later floot hij voor het laatst en konden de handen bij alles en iedereen die SVO/VVLK een wam hart toedraagt definitief de lucht in.

Een uiterst enerverende derby. De omstandigheden lieten met name in de 1e helft goed voetbal nauwelijks toe. Toen de wind in de 2e helft een wat mindere rol ging spelen, bleek SVO/VVLK met name op voetballend gebied de betere van de 2. Omdat het in overtal niet eerder afstand wist te nemen had het met wat pech zo maar tegen een gelijkmaker aan kunnen lopen. Dat gebeurde echter niet en uiteindelijk wist de Ooijs/Leuthse ploeg in de slotfase de wedstrijd definitief na zich toe te trekken. Al met al een verdiende overwinning. De thuisploeg had de meeste en betere kansen en liet met name in de 2e helft zien dat het niet voor niets een straatlengte aan punten voor staat op de Hove bewoners.

Met deze overwinning en de zege van Krayenhoff tegen Overasseltse Boys (1-0) blijft de strijd om het kampioenschap ongemeen spannend. De Polder equipe staat nog immer bovenaan al hebben de Nijmegenaren qua puntverlies nog altijd de beste papieren. De Kraaien spelen aankomende donderdag op het eigen sportpark een inhaalduel tegen FC Kunde. Voor SVO/VVLK geldt dat aankomende zondag de competitie weer een vervolg krijgt. Dan is het vv Ewijk van oud SVO-trainer Bas Hendriks te gast op de Kempkes. Nu eerst maar even een paar dagen nagenieten van deze mooie derby zege!!!

SCOREVERLOOP:

70e minuut         1-0          Stan Keukens

90e minuut         2-0          Siem Hoogma

 

OPSTELLING SVO/VVLK:

Frank Klomberg, Jelmer Claassen, Mees Bouwmeister, Niels Janssen (83e Joris Tax), Daan Bank, Koen Keukens (83e Ivo Pott), Jurgen Vink, Joris Weeren, Siem Hoogma, Daan Lamers, Stan Keukens.

Tekst: Bart Willems                   Foto’s: Dick Braam sr.