Skip links

SVO/VVLK BOEKT VOLWASSEN OVERWINNING OP OVERASSELTSE BOYS (0-2)

OVERASSELT Zondag 16 Oktober 2022: Op deze mooie zonnige najaarsdag wist SVO/VVLK, ondanks af en toe stevige tegenwerking van de arbitrage, een goede uitoverwinning tegen Overasseltse Boys (vanaf nu OVB) te boeken (0-2).

Trainer Martin de Winkel had voor deze wedstrijd enigszins onverwacht nogal wat te sleutelen aan zijn basis 11. Het ontbreken van Mick van Ophuizen was al bekend en dat de nog niet geheel fitte Daan Lamers niet aan de aftrap stond, kwam ook niet uit de lucht vallen. Echter kwam daar in de week voorafgaand aan de wedstrijd ook de absentie van aanvoerder Joris Weeren bij. Hij is enige weken uitgeschakeld met een polsblessure. Op de wedstrijddag zelf kwam daar ook nog eens de ziekmelding van Daan Bank bij. De daardoor opengevallen linksback positie werd ingevuld door Joris Tax. Diens positie als meest teruggeschoven middenvelder werd vervolgens weer overgenomen door Koen Keukens.  Niels Janssen completeerde samen met Siem Hoogma en Stan Keukens het 3-mans voorhoede.

Op het mooie sportcomplex de Passelegt was het SVO/VVLK dat als eerste het initiatief nam. In de 3e minuut werd een dreigende SVO/VVLK voorzet ternauwernood onschadelijk gemaakt door de OVB-verdediging. Amper een minuut later kwam Niels Janssen net iets te kort om tot een grote kans te komen en kon de OVB-goalie potentieel gevaar tijdig onschadelijk maken. Niet veel later wist Ivo Pott een afvallende bal vanuit een corner volley te nemen maar zijn inzet ging een klein metertje naast. Daarna volgde een korte fase waarin juist de thuisploeg wat meer gevaar stichtte. Dat resulteerde in wat hachelijke situaties in- en rondom het 16 meter gebied van SVO/VVLK. Gevaarlijkste moment ontstond in de 11e minuut toen doelman Frank Klomberg zich tot het uiterste moest dwingen om een gevaarlijke kopbal net over de lat te tikken. Juist op het moment dat deze korte OVB-storm ging luwen, kreeg SVO/VVLK een behoorlijke tik te verwerken. Ivo Pott, bij absentie van Joris Weeren de gelegenheidsaanvoerder, raakte geblesseerd en moest uiteindelijk de strijd staken. Dat betekende dat Martin opnieuw moest gaan schuiven. Niels Janssen werd teruggehaald naar het middenveld en Thijmen Bakker werd als invaller in de spits geposteerd. De jonge Leuthse aanvaller kwam goed gemutst naar Overasselt. Met 4 treffers had hij eerder op de dag het 2e elftal nog nadrukkelijk op weg geholpen in de 4-6 overwinning tegen Quick 2. Dat had hem zichtbaar goed gedaan want hij viel, ondanks de 60 speelminuten die hij al in de benen had, prima in. Inmiddels was SVO/VVLK wel weer de bovenliggende partij geworden en kreeg het in de 22e minuut de mogelijkheid om op voorsprong te komen. Siem Hoogma wist aan de linkerkant te ontsnappen en wist de keeper van OVB te omzeilen. Op de doellijn vond hij echter nog een Overasseltse verdediger die al glijdend de bal met zijn arm uit het doel hield. Scheidsrechter Mulder twijfelde geen moment en floot terecht voor een 11 meter trap. Wellicht had een rode kaart kunnen volgen maar de leidsman besloot de OVB-verdediger te sparen en hield het bij geel. Stan Keukens posteerde zich achter de bal en ofschoon de OVB-doelman er nog een paar vingers achter kreeg, kon hij een 0-1 voorsprong voor de Polderboys niet voorkomen. Met de voorsprong op zak begon SVO/VVLK steeds beter en gemakkelijker te voetballen. In de 25e minuut belandde een voorzet van Thijmen Bakker met enig fortuin alsnog voor de voeten van Stan Keukens. Met een verdediger pal voor zich kon hij zijn inzet net te weinig richting meegeven en ging zijn poging rakelings langs de verkeerde kant van de paal op. In de 35e minuut werd Koen Keukens vrijgespeeld maar zijn schot mistte precisie waardoor het de OVB-doelman nauwelijks kon verontrusten. Ondertussen was de OVB-grensrechter bezig om het meegereisde polder publiek tot wanhoop te drijven. Zowat elke dreigende SVO/VVLK aanval trachtte hij onschadelijk maken middels de meest bizarre vlagsignalen. Helaas kreeg hij veel te vaak het ‘gelijk’ aan zijn zijde van de dienstdoende leidsman Mulder. In de 38e minuut kreeg Siem Hoogma een grote kans maar zijn inzet ging helaas over het Overasselt doel heen. 5 minuten later was de rappe vleugelspeler wel trefzeker maar werd het doelpunt op onbegrijpelijke wijze afgekeurd vanwege buitenspel. In de 44e minuut werd Jurgen Vink een levensgrote kans gegund door Stan Keukens. Laatstgenoemde wist met een knappe solo zich langs diverse OVB-verdedigers te spelen en legde de bal panklaar voor Jurgen. De normaal zo technisch vaardige middenvelder kon het leer allerminst lekker raken en zag zijn mislukte inzet naast rollen. Vlak voor rust had het inmiddels dominante SVO/VVLK de deksel nog lelijk op de neus kunnen krijgen. Gelukkig rolde de bal vanuit een OVB-scrimmage aan de goede kant van de paal over de achterlijn.

De aanwezige toeschouwers hadden hun plekje nog niet ingenomen of SVO/VVLK deed wat het feitelijk voor de rust al had moeten doen en dat was meer afstand nemen van de thuisploeg. In de 47e minuut wist Siem Hoogma met een voorzet van rechts Koen Keukens bij de 2e paal te vinden. Hij wist de bal knap op zijn borst aan te nemen en liet de bal voor zijn rechtervoet vallen. Met een schot van een meter of 8 liet hij de OVB-doelman van de 2e keer deze middag vissen (0-2). SVO/VVLK bleef ook na de 2e treffer op zoek naar meer treffers. In de 53e minuut mocht de Ooijs/Leuthse combinatie niet mopperen toen de scheidsrechter een duwtje van Levi Verriet in de 16 niet strafbaar genoeg vond voor een penalty. 7 minuten later leek SVO/VVLK definitief afstand te nemen van OVB. Siem Hoogma nam van een meter of 15 het vijandelijke doel onder vuur. Het leek een eenvoudige prooi te worden voor de OVB-goalie maar hij liet de bal door zijn handen glippen en wist het leren kleingoed volgens de scheidsrechter pas weer achter de doellijn in zijn handen te krijgen. Hij wees dan ook gedecideerd naar de middenstip. De thuisploeg was het hier totaal niet mee eens en het verbaasde de SVO/VVLK supporters op geen enkele wijze meer dat de grensrechter zich er ook mee ging bemoeien. Het laat zich raden wat zijn oordeel was, maar meer bizar was dat scheidsrechter Mulder dit oordeel zondermeer overnam. Overigens had onze huisfotograaf Dick Braam sr., die erg goed zicht had op de situatie, ook vast moeten stellen dat de bal de doellijn inderdaad niet gepasseerd had. Geen 0-3 en dus ook nog geen beslissing in de wedstrijd. De thuisploeg mocht daardoor nog steeds op een resultaat hopen en probeerde met name met opportunisme tot gevaar te komen. Dat lukte een aantal keer. Met name uit standaard situaties wist OVB een aantal keer dreigend te worden. Zo werd in de 67e minuut het doel van Frank Klomberg op een haar gemist toen een gevaarlijk indraaiende vrije trap aan iedereen voorbijging en gelukkig ook aan de voor SVO/VVLK goede kant van de paal. In de 71e minuut wist Joris Tax op wilskracht door te breken en kon hij opstomen richting de vijandelijke 16. Zijn schot had echter te weinig inhoud en inzet ging naast het Overasseltse doel. 5 minuten voor het einde van de reguliere speeltijd kreeg Daan Lamers, hij had na 60 minuten de inmiddels leeg gespeelde Thijmen Bakker vervangen, een uitgelezen mogelijkheid om aan alle Overasseltse illusies een eind te maken. Hij zag zijn kopbal via de grond over de doellat heen springen. Amper een minuut later had de thuisploeg nog voor een zeer spannende slotfase kunnen zorgen, maar het was Mees Bouwmeister die een inzet, voortkomend uit een corner van de doellijn afhield. In de 88e minuut zag Siem Hoogma wederom een doelpunt afgekeurd worden vanwege vermeend buitenspel. Ook deze keer waren er grote twijfels bij de oprechtheid van dit vlagsignaal. De jonge Ooijse aanvaller kreeg zelfs nog geel ook omdat hij de bal in het fluitsignaal toch nog in het doel schoot. De wereld op zijn kop, zullen we maar zeggen. In de absolute slotfase had Siem zijn goede wedstrijd toch nog op kunnen vrolijken met een treffer. Ver in blessuretijd combineerde SVO/VVLK zich met speels gemak door de moegestreden OVB-verdediging. Siem zag als laatste station zijn inzet van een meter of 10 net naast gaan. Niet veel later floot scheidsrechter Mulder voor het laatst.

SVO/VVLK speelde een prima wedstrijd. Voetballend was het duidelijk de betere van de 2. De thuisploeg zocht met veel opportunisme de voorste linie maar daar had de zeer solide Ooijs/Leuthse defensie over het algemeen prima het oog op. Enkel alleen uit standaard situaties kon de Overasseltse ploeg zo nu en dan gevaar stichten. Enige punt van aandacht is wel dat de equipe van Martin de Winkel de vis veel sneller op het droge moet trekken. Het hield OVB onnodig lang in de wedstrijd. Een bal die verkeerd valt, had de thuisploeg zomaar weer in het zadel geholpen en voor een hete slotfase kunnen zorgen op sportpark de Passelegt. De eerlijkheid gebied ook te zeggen dat de polderbewoners behoorlijk wat tegenwerking ondervonden van de OVB-grensrechter en de niet al te best fluitende scheidsrechter Mulder. Het verdient een compliment aan de ploeg dat ze zich daardoor niet van de wijs hebben laten brengen.

Aankomend weekend geen competitie. Er zal wel een oefenwedstrijd gespeeld worden tegen 3e klasser Driel. Op 30 oktober hervatten we dan de competitie weer met een thuiswedstrijd tegen Diosa. Deze wedstrijd wordt in Leuth gespeeld.

SCOREVERLOOP:

22e minuut         0-1          Stan Keukens (pen.)

47e minuut         0-2          Koen Keukens

OPSTELLING:

Frank Klomberg, Jelmer Claassen, Levi Verriet, Mees Bouwmeister, Joris Tax, Koen Keukens (83e Pepijn Bartels), Ivo Pott (18e Thijmen Bakker,60e Daan Lamers), Jurgen Vink, Siem Hoogma, Niels Janssen (80e Jasper Scholten), Stan Keukens.

Tekst: Bart Willems        Foto’s: Dick Braam sr.