Skip links

SVO ONTSNAPT AAN PUNTVERLIES IN TUMULTUEUS DUEL TEGEN VICTORIA’25 (3-2)

Zondag 3 April 2022 trad SVO aan tegen Victoria’25 uit Afferden. Op een fris sportpark de Kempkes ontspon zich een gedenkwaardig duel volop strijd en spanning waar uiteindelijk SVO de ongeslagen status ternauwernood kon behouden.

Trainer Martin de Winkel moest het voor dit duel doen zonder Jelmer Claassen. De jonge rechtsback was een weekendje weg. Dit bood de van zijn blessure herstelde Levi Verriet de mogelijkheid om voor het eerst in maanden weer eens in de basis te starten. Positieve verrassing was het feit dat Daan Lamers in de warming up getest kon worden en voldoende fit verklaard werd voor een eventuele invallersrol.

Vooraf waren de belangen duidelijk. De thuisploeg wil de ongeslagen status zo lang mogelijk zien te behouden en de kortste weg naar een eventueel kampioenschap nemen. Ook voor de gasten uit Afferden waren de belangen evident. Victoria’25 doet het vooralsnog prima in de 2e periode en is zeer kansrijk deze periode binnen te slepen.

SVO begon prima aan het duel. In de 2e minuut leek de eerste grote mogelijkheid in de maak maar Joris Weeren kreeg de bal net niet voldoende onder controle waardoor de uitgestormde Victoria doelman verder gevaar kon voorkomen. Amper een minuut later kreeg de thuisploeg andermaal een grote mogelijkheid. Siem Hoogma wist op knappe wijze Niels Janssen vrij te spelen. Diens lob ging echter ruim over het Victoria doel heen. Nadat Joris Weeren een goede schietkans ruim over het doel schot, luwde het Ooijse openingsinitiatief en kreeg ook Victoria wat meer aandeel in de wedstrijd. In de 13e minuut ontving Levi Verriet een nogal dubieuze gele kaart. Aan Ooijse kant was men vooral verbolgen over het feit dat Levi de bal op correcte wijze speelde en dus niet zijn tegenstander, de Afferdense woede kwam voort uit de perceptie dat als de scheidsrechter het handelen van Levi als strafbaar had beoordeeld, er ook rood had moeten volgen i.v.m. het ontnemen van een scoringskans. Hoe het ook zij, ook de gele kaart zou later op in de wedstrijd gevolgen gaan krijgen. De daaropvolgende vrije trap werd door Victoria hoog over het doel van Frank Klomberg geschoten. In de 17e minuut verkeek de doelman van Victoria zich op een mislukte voorzet en wist hij de bal ternauwernood over zijn eigen lat te tikken. Nadat Niels Janssen in de 25e minuut zijn poging vanuit een corner naast zag gaan, nam SVO in de 29e minuut alsnog de leiding.  Joris Weeren mocht op een meter of 25 vanaf het doel een vrije trap nemen. Zijn lage schuiver kon met moeite gepareerd worden door de Victoria goalie maar hij moest daarbij wel een rebound prijsgeven. Aanvoerder Kadeem Schel was er als de kippen bij om de thuisploeg op voorsprong te brengen (1-0). In de 38e minuut leek Siem Hoogma de marge te verdubbelen. Hij wist zichzelf prima vrij te spelen maar zag zijn inzet gered worden door de doelman. In de 40e minuut kwam er een einde aan lange periode van 0 tegentreffers aan SVO-zijde. Een Victoriaanse voorzet kwam in het strafschopgebied tegen de hand van Joris Tax. Scheidsrechter van den Dam aarzelde niet en gaf Victoria, overigens terecht, de mogelijkheid om vanaf 11 meter de stand gelijk te trekken. Ofschoon Frank Klomberg nog in de goede hoek zat, kon hij de pingel van Joep Lepoutre niet uit zijn doel houden (1-1).  De Ooijse druiven werden almaar zuurder toen Levi Verriet vlak voor de rust vroegtijdig richting de kleedkamer mocht. Opzichtig vasthouden van zijn tegenstander betekende zijn 2e gele kaart. Waar zijn eerste prent eigenlijk niet gegeven had mogen worden, viel er voor deze 2e gele kaart wel wat te zeggen. Maar zijn vroegtijdige uitsluiting was in z’n geheel genomen onrechtvaardig.

Hoe het ook zij, de manschappen van trainer Martin de Winkel hadden een behoorlijke uitdaging voor de 2e helft. Het was in het eerste bedrijf wel de betere ploeg maar kon veel minder overtuigen dan de laatste maanden eigenlijk het geval was geweest. Zonder daar de tegenstander in weg te cijferen, was het vooral het eigen spel wat gisterenmiddag van een minder niveau was. Met een man minder nam SVO ook in de 2e helft het duidelijke initiatief. In de 46e minuut kwam Rik Dollevoet net te kort om de bal op het vijandelijke doel te koppen, in de 53e minuut ging een kopbal van Joris Weeren net langs de verkeerde kant van de paal. SVO bleef ook in het vervolg van de wedstrijd nadrukkelijk op zoek naar een voorsprong maar echte grote kansen bleven lange tijd uit. Trainer Martin de Winkel besloot daarop om een aanvallende impuls te brengen en liet Daan Lamers in vallen voor de geblesseerd geraakte Mees Bouwmeister. Dat leverde wat geschuif in posities op maar vooral ook meer offensief gevaar aan Ooijse zijde. Ofschoon de boomlange Lamers nog lang niet helemaal fit was, bracht hij wel nieuw elan in het aanvalsspel van SVO. In de 74e minuut wist Daan Siem Hoogma weg te sturen. Laatstgenoemde liet de keeper kansloos (2-1). Ofschoon de Afferdense grensrechter hemel en aarde bewoog om de treffer geannuleerd te krijgen vanwege vermeend buitenspel, ging leidsman van den Dam daar niet in mee en bleef de treffer staan. Een verdiende voorsprong voor SVO want ondanks het feit dat de thuisploeg met 10 man speelde, bleef het duidelijk de betere van de 2 ploegen. In de 86e minuut kreeg Daan Lamers zelf een grote kans om de wedstrijd te beslissen maar hij zag zijn inzet vanuit een 1 tegen 1 situatie jammerlijk net naast de verkeerde kant van de paal rollen. Nadat Siem Hoogma ook verzuimde om middels een lob de boel te beslechten, kreeg Victoria’25 de helpende hand van de scheidsrechter van den Dam toegestoken. In de 89e minuut besloot de leidsman vanaf de middencirkel de bal andermaal op de stip te leggen. Waar over de 1e penalty niet veel aan te merken viel, was deze strafschop uiterst dubieus. Als het al een overtreding was, dan had het er toch alle schijn van dat die buiten het strafschopgebied begaan werd. Het was andermaal Joep Lepoutre die dit cadeautje bekwaam wist uit te pakken. Bij de viering van zijn doelpunt ontstond er wat tumult, hetgeen voor de scheidsrechter aanleiding was de wedstrijd voor een paar minuten te onderbreken. Toen de gemoederen weer enigszins bedaard waren, werd er afgetrapt voor de laatste 5 a 6 minuten. Met deze dubieuze penalty treffer leek SVO voor het eerst dit seizoen tegen puntverlies aan te lopen. Echter had de thuisploeg al het geluk van de wereld toen in de 93e minuut een slappe kopbal van Joris Weeren door de benen van de Victoria doelman over de doellijn heen rolde (3-2). Een even kolderiek- als sneu moment voor de jonge doelman die zich tot op dan toe prima staande had weten te houden. Wat volgde was een hectische slotfase waarin de scheidsrechter nog lange tijd door liet spelen. Victoria drong voor het eerst in de wedstrijd echt aan en SVO beperkte zich in die fase tot verdedigen. Met wat lange peren naar voren werd de thuisploeg nog een aantal keren (bijna) gevaarlijk. Het gevaar van Victoria zijde bleef beperkt tot een schot dat vrij ruim naast het doel van Frank Klomberg rolde. Het was al half 5 toen de scheidsrechter van den Dam de wedstrijd affloot.

Pfff….dat was nog eens een potje. SVO speelde vandaag zeker niet haar beste wedstrijd. Dat in combinatie met de vroege rode kaart van Levi Verriet maakte dat puntverlies aanstaande leek. Toch wist de Ooijse equipe de rug te rechten en liet het zien ook over een gezonde dosis mentaliteit te beschikken. Ondanks de ondertal positie bleef het de betere ploeg en valt er op de uiteindelijke overwinning niet zoveel af te dingen. De wijze waarop die tot stand kwam, was wel uiterst gelukkig. Als ook dit soort potjes uiteindelijk tot winst worden omgezet, komt het kampioenschap steeds nader.

Volgende week speelt SVO een uitwedstrijd op het kunstgras tegen SCD’33. Hopelijk kunnen we dan de volgende stap zetten.

SCOREVERLOOP

29e minuut         1-0          Kadeem Schel

40e minuut         1-1          Joep Lepoutre (pen.)

74e minuut         2-1          Siem Hoogma

89e minuut         2-2          Joep Lepoutre (pen.)

93e minuut         3-2          Joris Weeren

OPSTELLING:

Frank Klomberg, Levi Verriet, Mees Bouwmeister (72e Daan Lamers), Joris Tax, Rik Dollevoet, Ivo Pott, Jurgen Vink, Siem Hoogma, Joris Weeren, Niels Janssen, Kadeem Schel

Tekst: Bart Willems           Foto’s: Dick Braam sr.

ONTLADING!!!

Het ging gisteren zeker niet vanzelf. Na de late gelijkmaker vanaf de stip, leek SVO haar eerste puntenverlies tegemoet te gaan. Als bij een wonder werd dat voorkomen. Joris Weeren wist in extremis, met behulp van de Victoria’25 doelman de 3-2 binnen te koppen en SVO alsnog de terechte 3 punten te bezorgen. Dat gaf ongekende ontlading, wederom glansrijk vastgelegd door onze huisfotograaf Dick Braam sr. De beleving spat ervan af. “We are on our way!”