Skip links

SVO ONDERUIT IN BALGOIJ!!

BALGOIJ 6 September 2020: Op de 1e zondag in september toog ons 1e elftal naar Balgoij alwaar de 2e poulewedstrijd  van de beker op het programma stond. Tegenstander van vanmiddag was SC DIOSA. De plaatselijke trots van het kleine Brabantse dorpje Balgoij komt uit in de 4e klasse E.

Trainer Martin de Winkel kon, afgezien van Jurgen Vink, beschikken over een complete groep. Onder het mom van “Never change a winning team” bleef de basis, van de dik gewonnen wedstrijd tegen AVIOS/DBV, een week eerder intact. De aanvankelijk licht geblesseerde aanvoerder Kadeem Schel werd fit genoeg geacht om te starten.

Op een wat hobbelig veld begon SVO op uitstekende wijze aan de wedstrijd. Het deed vooral waar het goed in is en dat is de bal van voet naar voet laten gaan. De hoger aangeschreven thuisploeg had daar zichtbaar moeite mee. In de 3e minuut werd het prille overwicht al snel uitbetaald. Een mislukt schot van Ivo Pott belandde pardoes voor de voeten van Kadeem Schel die de bal van een meter of 7 prima in de kruising lepelde (0-1). Het eerste wapenfeit van de thuisploeg volgde een minuut later, al ging de toegekende vrije trap met een metertje nog behoorlijk ruim naast. In de 11e minuut kreeg SVO wel een tegenslag te verwerken. De toch al niet geheel fitte aanvoerder Kadeem Schel moest zich laten vervangen. Joris Weeren nam niet alleen zijn plek in het team over maar ook de aanvoerdersband. Ondanks deze tegenvaller bleef SVO in deze fase duidelijk de betere ploeg. In de 15e minuut kreeg Niels Janssen een prima mogelijkheid maar zijn schot mistte te veel aan kracht en precisie om de Balgoijse doelman daadwerkelijk te verontrusten. In de 28e minuut gaf SVO meer aanzien aan het overwicht op het veld door de 0-2 op het bord te brengen. Een voorzet werd in eerste instantie door de DIOSA-verdediging afgeslagen maar viel wel perfect voor de voeten van spits Daan Lamers. Met een bekeken drop kick wist hij de bal tegen de touwen te schieten. De tot dan toe weinig gevaarlijke thuisploeg kwam in de 34e minuut met enig geluk terug in de wedstrijd. Keeper Frank Klomberg verkeek zich op de hoogte van een kopbal. Hij wist het leer nog net voor zijn doellijn te stoppen maar moest de bal daarbij wel loslaten. De instormende spits van DIOSA profiteerde gretig van dit missertje en tikte de 1-2 binnen. Wat ook niet meezat bij dit doelpunt was het feit dat Levi Verriet aan de kant zat voor een blessurebehandeling. Wellicht had hij met zijn kopkracht nog wat uit kunnen richten bij het ontstaan van de uiteindelijke scoringskans. Ook na dit doelpunt bleef het voetbal bij het team van trainer Martin de Winkel al begon de thuisploeg wel meer vat te krijgen op het frivole combinatiespel van de Ooijse ploeg. In de 40e minuut wist aanvaller Daan Lamers zich in een goede positie te manoeuvreren. Het had er alle schijn van dat hij binnen de 16 op onreglementaire wijze tegen het gras aan werd gewerkt maar de dienstdoende scheidsrechter de heer Crienen, wuifde de penalty claim weg. Des te zuurder was het feit dat er in dezelfde minuut aan de overkant wel een vrije trap werd toegekend aan de thuisploeg zonder dat daar nu sprake leek te zijn van een al te zwaar vergrijp. De vrije trap daaropvolgend werd snoeihard ingeschoten maar leek een prooi te worden voor Frank. Net als bij de 1-2 moest hij echter andermaal lossen en ook hier gold dat de voorwaartsen van DIOSA dankbaar gebruik maakte van deze situatie en de 2-2 op het bord brachten. Een minuut of 5 later floot de scheidsrechter voor de thee. Een 1e helft waarin SVO zeker de betere was geweest maar waar het toch lijdzaam had moeten toezien dat de thuisploeg langszij was gekomen.

De kentering in de wedstrijd kreeg in de 2e helft zijn vervolg. Waar SVO erin slaagde om in de 1e helft voetballend vaak onder de forechecking van de thuisploeg door te spelen, wist de thuisploeg SVO steeds vaker te dwingen tot balverlies. In de 48e minuut wist de thuisploeg voor het eerst op voorsprong te komen.  Een hoge voorzet werd door alles en iedereen aan Ooijse zijde gemist en werd door een speler van DIOSA knap binnengekopt (3-2).  SVO liet het daar niet bij zitten en ging op zoek naar de gelijkmaker. In de 52e minuut wist Guido Bex te profiteren van prima voorbereidend werk van Daan Lamers en de 3-3 binnen te lopen. In de fase die daarop volgde kregen beide ploegen wat kansjes al had de thuisploeg de betere mogelijkheden. In de 57e minuut kwam de thuisploeg voor de 2e keer deze middag op voorsprong. Met een bekeken kopbal werd doelman Frank kansloos gesteld (4-3). Twee minuten later had Joris Weeren de ploegen weer naast elkaar kunnen schieten maar zijn schot ging voorbij het DIOSA-doel. SVO bleef het daarna wel proberen maar zag de combinaties steeds vaker in goede bedoelingen stranden terwijl de gehanteerde speelwijze van de thuisploeg steeds dreigender werd. De 5-3 in de 65e minuut kwam dan ook niet echt meer als een verrassing. In de 72e minuut had Daan nog voor een spannende slotfase kunnen zorgen maar zijn schot ging net aan de verkeerde kant van de paal langs het DIOSA-doel. 3 minuten later hij dat alsnog kunnen doen maar zijn geschepte inzet vanuit vrijstaande positie ging redelijk ruim over. De thuisploeg maakte in de 78e minuut een eind aan alle Ooijse aspiraties door de 6-3 binnen te schuiven. De leeg gestreden Ooijse ploeg mocht nog van geluk spreken dat de thuisploeg in de laatste 10 minuten van de wedstrijd het vizier niet meer echt op scherp had staan. In deze fase had een nog grotere Ooijse oor wassing zeker tot de mogelijkheden behoort. Dat zou echter ook geen recht hebben gedaan aan het overall beeld van deze wedstrijd.

Een wedstrijd met 2 botsende speelwijzen. SVO had met haar ‘passinggame’ duidelijk in de 1e helft het overwicht. Het feit dat de Ooijse ploeg niet met een voorsprong kon gaan rusten mocht op z’n minst opmerkelijk genoemd worden. Het sterkte echter het moraal van de fysiek sterke thuisploeg die er in de 2e helft een schepje bovenop deed. De ploeg van trainer Dennis Mc Sorland hanteert veelvuldig de lange bal om vervolgens vanuit de aansluiting en de 2e bal gevaarlijk te worden. Voorin lopen er in Balgoij voetballers genoeg die vrij eenvoudig het doel weten te vinden. Bovendien liet het SVO veel minder toe om de bal rond te laten gaan. Met deze speelwijze was DIOSA in de 2e helft dan ook de bovenliggende partij. Toch had SVO zeker met een resultaat weg kunnen komen uit Balgoij al zal de uiteindelijke uitslag dat beeld mogelijk doen bevreemden.

Volgende week wacht de laatste poulewedstrijd. Dan komt 3e klasser vv Ewijk naar de Kempkes. Een prima laatste testcase alvorens een week later thuis de competitie aan te vangen tegen WVW.

SCOREVERLOOP

3e minuut            0-1          Kadeem Schel

26e minuut         0-2          Daan Lamers

34e minuut         1-2          speler DIOSA

40e minuut         2-2          speler DIOSA

48e minuut         3-2          speler DIOSA

52e minuut         3-3          Guido Bex

57e minuut         4-3          speler DIOSA

65e minuut         5-3          speler DIOSA

78e minuut         6-3          speler DIOSA

Tekst en foto’s: Bart Willems.

Reageer