Skip links

SVO KNOKT ZICH NAAR EEN PUNT IN KNOTSGEK DUEL MET SV HEUMEN (3-3)

HEUMEN Zondag 27 Oktober 2019: SVO mocht zich vandaag opmaken voor de 3e uitwedstrijd van het seizoen. In Heumen stond zowaar de eerste topper op het programma. Toen de scheidsrechter Leerentveld om klokslag 2 uur de wedstrijd in gang floot, stond de thuisploeg op plek 2 in de rangschikking en ons eigen SVO zelfs op positie 1.

Op een zonnig maar fris sportpark de Toppenberg, waar SVO overigens ondersteund werd door vele Ooijse supporters waarvoor dank, moest trainer Martin de Winkel noodgedwongen 1 wijziging toepassen ten opzichte van de basis 11 in de wedstrijd tegen WVW. De geblesseerd geraakte Levi Verriet moest de wedstrijd tegen SV Heumen aan zich voorbij laten gaan. Zijn logische vervanger was in dit geval Joris Tax die andermaal zijn taak weer prima vervulde. Het goede nieuws is dat de blessure van Levi mee lijkt te vallen en hij zich binnen afzienbare tijd weer op het trainingsveld hoopt te melden.

SVO begon ijzersterk aan het treffen met SV Heumen. Ofschoon de thuisploeg zich als eerst aanvallend liet gelden, een schot werd vrij ruim over het doel van Frank Klomberg geschoten, was SVO de ploeg die nadrukkelijk het initiatief naar zich toe trok. Door vroegtijdig door te jagen op Heumens balbezit, gaf het de thuisploeg nauwelijks kans om aan aanvallen toe te komen. SVO daarentegen wist wel dreigend te worden en had in de 8e minuut op voorsprong moeten komen. Aanvaller Niels Janssen wist de bal op fraaie wijze voor zichzelf vrij te spelen, echter lukte het hem niet om de bal langs de Heumen goalie te plaatsen. In de 14e minuut ontbeerde het aan geluk bij de Ooijse ploeg toen een kopbal van Joris Weeren ternauwernood van de lijn werd gewerkt. SV Heumen had het lastig en moest het in eerste instantie hebben van slippertjes aan Ooijse zijde. In de 18e minuut raakt Ivo Pott de bal te makkelijk kwijt op het middenveld. De daardoor geboden Heumense schietkans ging rakelings over de SVO-doellat. SVO bleef de betere in de wedstrijd en had in dit gedeelte van de wedstrijd zichzelf moeten belonen voor het goede spel.  Enige verwijt wat de ploeg van Martin de Winkel zichzelf in deze fase mocht maken was het feit dat het duidelijke initiatief en de daarbij gecreëerde kansen en mogelijkheden niet tot treffers had geleid. Nadat Timo Philipsen in de 36e minuut de bal niet krachtig genoeg in kon schieten voor alsnog de verdiende voorsprong, kon een oude voetbalwet maar weer eens van stal gehaald worden. In de tegenaanval viel een verdedigende bal van de thuisploeg pardoes voor de voeten van een SV Heumen aanvaller. De afronding was fraai maar zette de spelverhouding volledig op z’n kop. Waar een Ooijse voorsprong niet meer dan logisch zou zijn geweest, stond er ineens een Heumens voordeel op het bord. In de 40e minuut leek SVO de schade te kunnen herstellen maar andermaal was de Heumense keeper een sta in de weg. 3 minuten later werd het Ooijse ongeloof nog groter. De welgeteld 2e kans van de thuisploeg werd vanaf rand 16 koeltjes binnen geschoten (2-0). Vol frustratie zochten niet veel later de Ooijse spelers en supporters de warmte van de kleedkamer en kantine op.  SVO was pijnlijk getrakteerd op een lesje effectiviteit.

Nadat trainer Martin de Winkel in de rust ongetwijfeld wat scherven had moeten lijmen, begon SVO monter aan de 2e helft. De onterechte achterstand had het moraal in de Ooijse ploeg nog nimmer gesloopt. Toch werden de spelverhoudingen gaandeweg de 2e helft wat gelijkmatiger. De thuisploeg speelde nadrukkelijk vanuit de omschakeling en doordat SVO toch meer risico moest gaan nemen, ontstonden er meer en meer dreigende Heumen momenten. Voetballend bleef SVO de betere van de 2 maar in deze fase had een definitieve Ooijse nekslag evengoed ook kunnen vallen. In de 61e minuut zorgde een behoorlijk opstootje voor oplopende spanningen in het veld. De andermaal prima spelende Timo Philipsen mocht zich gelukkig prijzen met een gele kaart. E.e.a. zorgde er wel voor dat verhoudingen in het veld een stuk minder vriendelijk werden. De thuisploeg was vooral bezig om het Ooijse spel te frustreren door veelal blessures te veinzen. Scheidsrechter Leerentveld liet zich regelmatig foppen door de het geduik en geschreeuw van de thuisploeg. Juist in een fase waarin een Ooijse come back met de minuut onwaarschijnlijker leek te worden, was het Timo Philipsen die in 1 van zijn laatste acties van de middag de bal van een meter of 16 keurig binnen wist te schuiven (2-1). De reeds klaarstaande dubbele wissel (Daan Lamers en Maikel v.d. Bergh voor Roy Coopmann en Timo Philipsen) werden door trainer Martin de Winkel ondanks deze aansluitingstreffer gewoon doorgezet. Het Ooijse spel kreeg daardoor een duidelijk ‘alles of niets’ karakter. Doordat SVO aanvankelijk moeite had met deze omzetting, had het er de schijn van dat het dus niets ging worden. SV Heumen werd in deze fase een aantal keren behoorlijk dreigend en had met wat meer geluk en vernuft de definitieve nekslag voor de Ooijse ploeg kunnen bewerkstelligen. Omdat die uitbleef en SVO zelf ook nadrukkelijk de aanval bleef zoeken, hield SVO hoop op een resultaat. Die hoop werd een stuk wezenlijker toen Daan Lamers in de 74e minuut een perfect aangesneden vrije trap van aanvoerder Kadeem Schel binnen liep. Ondanks de verwoede poging van de Heumense grensrechter om de goal vanwege vermeend buitenspel geannuleerd te krijgen, zag scheidsrechter Leerentveld geen enkele reden om daarin mee te gaan. En daarmee had SVO de achterstand opgelopen in de 1e helft ongedaan gemaakt. Wat volgde in de nog resterende tijd was een zenuwslopend schouwspel waarbij beide teams mochten ruiken aan de voorsprong. Een dubieus toegekende vrije trap van SV Heumen werd in de 83e minuut na een scrimmage het Ooijse doel binnen gelopen (3-2). SVO moest andermaal op zoek naar de gelijkmaker al was de beschikbare tijd nog maar gering. De Ooijse veerkracht was echter bijna aandoenlijk om te zien en in de 93e minuut leek Kadeem Schel de verdiende 3-3 op het bord te brengen. Met een katachtige redding wist de Heumense doelman het leer net langs de paal te tikken. Aan de andere kant kreeg de SV Heumen aanval een ideale mogelijkheid om de middag te beslissen maar ging de bal via de buitenkant van de paal naast. Uiteindelijk kreeg SVO ver in de blessuretijd alsnog waar het vanmiddag minimaal recht op had. Keeper Frank Klomberg trapte in een ultieme poging een vrije trap vanaf het middenveld het Heumense strafschopgebied in. De Heumense goalie die door de onwaarschijnlijke redding een paar minuten daarvoor nog de held van de middag leek te gaan worden, ging nu volledig onder de bal door waardoor het leer in het lege doel plofte (3-3) en keeper Frank zichzelf zowaar als doelpuntenmaker mocht kronen. Zelfs in de resterende 2 minuten legde beide ploegen zich niet neer bij een gelijkspel maar was de tijd te kort om alsnog een beslissing te forceren in dit knotsgekke maar vermakelijke duel.

Lang leek SVO ten onder te gaan aan de Heumense effectiviteit. Het spel aan Ooijse zijde was grote delen van de wedstrijd andermaal prima verzorgt en over het geheel genomen kan gesteld worden dat SVO de betere ploeg was. Evengoed had SV Heumen in de 2e helft mogelijkheden om de definitieve beslissing te forceren. Omdat die uitbleef, kon SVO blijven gaan voor een resultaat. De gelijkmaker in extremis was dan ook meer dan verdiend.

Deze puntendeling maakt wel dat SVO afstand heeft moeten doen van de 1e plaats. Daar zal niemand in Ooij in deze fase van de competitie echt om malen. Het vertoonde spel tegen deze sterk geachte tegenstander biedt veel perspectief voor het vervolg van de competitie. Als het prima voetbal uit de 1e helft gecombineerd kan blijven worden met een gezonde werklust en uitstekende mentaliteit, gaan we nog veel plezier beleven aan dit seizoen in een 5e klasse waarin de verschillen vooralsnog erg klein zijn.

Volgende week wacht er een kraker van een wedstrijd. Dan komt onze buurman VVLK op bezoek. Onze Leuthse vrienden draaien vooralsnog een meer dan goed seizoen en nemen na de duidelijke 4-1 overwinning de 1e plaats van ons over.  Dat maakt de derby van a.s. zondag alleen nog maar meer bijzonder.

SCOREVERLOOP:

36e minuut         1-0          Speler SV Heumen

42e minuut         2-0          Speler SV Heumen

65e minuut         2-1          Timo Philipsen

74e minuut         2-2          Daan Lamers

83e minuut         3-2          Speler SV Heumen

96e minuut         3-3          Frank Klomberg

OPSTELLING SVO:

Frank Klomberg, Roy Coopmann (66e Daan Lamers), Joris Tax, Jelmer Claassen, Timo Philipsen (66e Maikel v.d. Bergh), Ivo Pott, Kadeem Schel, Joris Weeren, Mustafa Gungor (81e Rik Dollevoet), Niels Janssen, Guido Bex

Tekst en Foto’s: Bart Willems.

Reageer