Skip links

SVO HANGT OOK VICTORIA’25 AAN DE ZEGEKAR EN BLIJFT FOUTLOOS (2-4)

AFFERDEN Zondag 31 Oktober: In het weekend dat de herfst echt zijn intrede deed in Nederland, trok SVO voor de 3e uitwedstrijd van het seizoen naar Afferden alwaar het de degens zou kruisen met Victoria’25. Voor aanvang van de wedstrijd bezette de thuisploeg de 5e plek op de ranglijst, met 12 uit 4 mag SVO zich de trotse koploper noemen.

Trainer Martin de Winkel moest het naast de langdurige absentie van Levi Verriet en Guido Bex ook doen zonder Jurgen Vink. Hij had zich ziek af moeten melden. Zijn absentie betekende dat Ivo Pott weer terugkeerde in de basis. De andere 10 namen waren gelijk aan die van de gewonnen wedstrijd tegen WVW een week eerder. Joris Weeren is nog in afwachting van zijn beroep en zolang die procedure loopt, is en blijft hij speelgerechtigd.

Op een winderig sportcomplex de Ringelenberg moest SVO noodgedwongen in het gele tenue aan de wedstrijd beginnen. De groene uittenues hadden volgens scheidsrechter van Omme te veel gelijkenis met de groen wit gestreepte tenues van Victoria’25. Het zou niet de enige vreemde beslissing zijn op deze middag van de dienstdoende leidsman. Na een aftastend begin van beide ploegen, kreeg de thuisploeg in de 7e minuut het eerste kleine kansje. Het schot was echter verre van krachtig en kon eenvoudig geraapt worden door keeper Frank Klomberg. De eerste echte serieuze kans van SVO betekende direct de 0-1. Nadat de inzet van Daan nog gepareerd kon worden door de Victoria goalie, belandde de bal voor de voeten van aanvoerder Kadeem Schel. Hij wist het leer gedecideerd in de linkerhoek te plaatsen. Gesteund door deze voorsprong ging SVO beter voetballen. De thuisploeg had de 1e helft de straffe wind in de rug en probeerde met opportuun voetbal snel de voorwaartsen te vinden. De Ooijse verdediging had daar zeker in het 1e half uur prima zicht op en liet zich daar niet door verrassen. De omstandigheden zorgde er echter wel voor dat elke spelhervatting van de thuisploeg in potentie gevaarlijk was. In de 22e minuut claimde SVO een penalty toen Daan Lamers op de voet getikt werd. De eerlijkheid gebied te zeggen dat daar geen wettig en overtuigend bewijs voor was. Uit de corner voortkomend uit deze situatie wist Rik Dollevoet in de 23e minuut al koppend de 0-2 op het bord te krijgen. In de 28e minuut had SVO de wedstrijd al in het slop kunnen schieten. Het was jongeling Siem Hoogma die met een versnelling aan de Victoria verdediging wist te ontsnappen. Hij zag zijn eerste inzet door de uitstormende doelman gered worden maar wist enkele seconden later ook de nastoot niet tot een doelpunt uit te laten monden. Zijn inzet ging voorbij aan de 2e paal. In de 32e minuut kreeg de tot dan toe weinig kansrijke thuisploeg een uitgelezen mogelijkheid terug te keren in de wedstrijd. Een aanvaller van Victoria werd binnen de 16 aangetikt en de toegekende penalty was in die zin terecht. Echter werd daarbij wel het vlagsignaal van de Ooijse grensrechter ,Tonny Janssen, voor buitenspel genegeerd. De pingel werd door Joep Lepoutre onberispelijk binnengeschoten en liet daarmee de Ooijse goalie Frank Klomberg kansloos (1-2). Waar het thuispubliek wellicht hoopte op een verwoede Afferendse strijd voor de gelijkmaker was het opvallend om te zien hoe snel SVO de controle in de wedstrijd hervond. Ondanks de warrige beslissingen van de scheidsrechter bleef SVO de boventoon voeren. In de 40e minuut had de Ooijse equipe de voorsprong ook weer op moeten voeren ware het niet dat Joris Weeren de bal in kansrijke positie niet binnen de palen kon doen belanden. Waar de Ooijse verdediging dus bijna de gehele 1e helft goed het oog had op de ‘windballen’ van de thuisploeg, ging het in de blessuretijd toch 1 keer fout. Een lange bal van achteren werd niet goed ingeschat en daarmee werd Joep Lepoutre de kans gegund om zijn 2e treffer van de middag aan te tekenen. Met een vallend schot liet hij keeper Frank Klomberg andermaal kansloos (2-2). Waar SVO de hele eerste helft zich de betere had getoond, ondanks het feit dat de thuisploeg het windvoordeel had, stond het met de thee dus wel ‘gewoon’ 2-2.

SVO kwam sterk uit de rust en wist in de 1e minuten direct 2 kansen te creëren. Vanaf de aftrap was het Daan Lamers die in de handen van de Victoria doelman schoot. Enkele ogenblikken later had Siem de hernieuwde Ooijse voorsprong op de voet maar zijn inzet werd voor de doellijn weggehaald. Het tekende de spirit aan SVO kant om snel orde op zaken te stellen. Echter, nadat in de 52e minuut Daan Lamers opnieuw een kans had laten liggen op de 2-3, hij schoot voorlangs, begon het spel in de wedstrijd steeds rommeliger te worden en dat was in het voordeel van de thuisploeg. Victoria werd wat gevaarlijker en leek zelfs op voorsprong te komen echter werd dit doelpunt terecht afgekeurd. Doelman Frank Klomberg werd wel erg nadrukkelijk aangevallen in zijn 5 meter gebied. Ondanks dat het spel wat meer op en neer golfde, bleef SVO de veel betere kansen krijgen. In de 62e minuut zag Kadeem Schel zijn grote schietkans over het Victoria doel gaan, 5 minuten later kreeg Daan Lamers vanuit een voorzet van Rik Dollevoet een prima mogelijkheid. Zijn inzet ging wederom voorbij aan het Afferdense doel. Ofschoon de lucht steeds donkerder werd in Afferden, begon voor SVO in de 71e minuut de spreekwoordelijke zon weer te schijnen. SVO kreeg op een meter of 18 een vrije trap te nemen. Ivo Pott tikte de bal opzij en gaf daarmee Joris Weeren de kans om de bal rechts van de kansloze Victoria keeper te plaatsen (2-3). Omdat SVO in het vervolg van de wedstrijd de grootste kansen bleef missen en daarmee verzuimde de wedstrijd definitief in het slot te gooien, hield de thuisploeg zicht op een resultaat.  In de 85e minuut had Joris Weeren de 2-4 op de schoen maar net voordat hij de trekker over wilde halen, leek hij lichtjes aangetikt te worden. Voor scheidsrechter van Omme was het vergrijp te licht om de bal op de stip te leggen. Ook de dubbele kans in de 89e minuut trof geen doel. Eerst vond Daan Lamers het uitgestoken been van de Victoria keeper, de rebound leek een prooi te worden voor Kadeem Schel maar hij zag op een meter of 10 voor de goal de bal net iets opspringen waarmee de kans verkeken was. Je kunt er bijna op intekenen dat de thuisploeg in een hectische slotfase als deze altijd nog een kans krijgt. Die kreeg het ook in de laatste minuut van de reguliere speeltijd.  De dropkick vloog, tot opluchting van het Ooijse publiek net over de doellat heen. Nadat Joris Weeren in de daaropvolgende aanval andermaal mistte, bracht Siem Hoogma in de 2e minuut van de blessuretijd eindelijk de verlossing. Vertrekkend van eigen helft wist de snelle aanvaller alleen op de Victoria doelman af te gaan. Laatstgenoemde was op deze middag geregeld de sta in de weg geweest maar had nu geen antwoord op de passeerbeweging van Siem die daarmee zichzelf de weg baande naar de bevrijdende 2-4. Niet veel later klonk het laatste fluitsignaal in deze sportieve wedstrijd waarin beide ploegen respectvol met elkaar omgingen. Jammer dat de scheidsrechter het voor allerlei futiliteiten nodig vond een aantal spelers en zelfs grensrechter Tonny Janssen de gele kaart te tonen.

En daarmee werd de zegereeks verlengd en blijft de Ooijse ploeg zonder puntverlies. Ook deze moeilijke uitwedstrijd werd in winst omgezet. SVO was zondermeer de betere ploeg maar hielp en hield de tegenstander lang in de wedstrijd. In de eerste helft werd er met vlagen heel aardig gevoetbald door de ploeg van Martin de Winkel. In het 2e bedrijf was het voetbal een stuk minder maar grossierde het in enorme kansen. Het duurde tot in de blessuretijd alvorens SVO definitief afstand kon nemen van Victoria’25. Vlak voor tijd had het de deksel nog op de neus kunnen krijgen en dat zou erg zuur zijn geweest. Dat gebeurde gelukkig niet maar het verdient een aanbeveling om in het vervolg van de competitie dergelijke wedstrijden eerder te beslissen.

Volgende week wacht de thuiswedstrijd tegen SCD’33. De Deester ploeg, in het niet volmaakte seizoen 2019/2020 een zeer nadrukkelijke concurrent van SVO in de strijd om het kampioenschap, doet het in deze jaargang nadrukkelijk minder en bezet met 1 punt de 1 na laatste plaats. Van onderschatting mag geen sprake zijn. De ploeg verliest zijn wedstrijden vaak maar met 1 doelpunt verschil en de huidige nummer 2 van de ranglijst, buurman VVLK, kwam in de 1e wedstrijd van het seizoen niet verder dan een gelijkspel. Maar als SVO het vizier op scherp heeft, moet ook deze wedstrijd gewonnen kunnen worden.

SCOREVERLOOP

8e minuut            0-1          Kadeem Schel

23e minuut         0-2          Rik Dollevoet

32e minuut         1-2          Joep Lepoutre (strafschop)

45e minuut         2-2          Joep Lepoutre

71e minuut         2-3          Joris Weeren

92e minuut         2-4          Siem Hoogma

OPSTELLING

Frank Klomberg, Jelmer Claassen, Mees Bouwmeister, Joris Tax, Rik Dollevoet, Ivo Pott, Niels Janssen, Kadeem Schel, Daan Lamers, Joris Weeren, Siem Hoogma

Tekst: Bart Willems. Foto’s: Willy Janssen.

Reageer