Skip links

SVO BREEKT MET “TRADITIE” EN WINT IN MAASBOMMEL!!!!!

MAASBOMMEL Zondag 1 December 2019: SVO blijft topwedstrijden spelen. Nadat er in de afgelopen weken telkens tegen een (op dat moment) hooggeplaatste team gespeeld moest worden, was dat op deze koude zondagmiddag andermaal het geval. Nummer 3 van de ranglijst Avios/DBV, in punten gelijk met de nummer 2, was feitelijk de 5e topper op rij voor de Ooijse ploeg.

De ploeg van Jeroen van Kampen staat eigenlijk altijd garant voor een plek in de (sub-)top. Ook dit jaar heeft het er alle schijn van dat de ploeg zich (minimaal) in de top 5 zal gaan nestelen. Na een stroeve start van de competitie werd er in de laatste 7 duels niet meer verloren en had het voorafgaand aan de wedstrijd 3 puntjes minder dan ons eigen SVO.

Ten opzichte van de wedstrijd tegen VV Niftrik moest trainer Martin de Winkel 1 wijziging doorvoeren. Waar verwacht werd dat de juist tegen Niftrik uitgevallen Jelmer Claassen niet aan de aftrap zou kunnen verschijnen, was het zijn collega verdediger Joris Tax die te veel hinder ondervond van de blessure die hij reeds in de wedstrijd tegen Germania opliep. Martin koos ervoor om Niels Janssen samen met Levi Verriet het centrum van de verdediging te laten vormen. Niels, die tegen Niftrik nog in de aanvalslinie begon, werd daarin vervangen door Mustafa Gungor. Daan Lamers schoof daarmee als bijna vanzelfsprekend naar de spitspositie.

Op het oog leek het veld prima bespeelbaar al hadden de terreinmannen in Maasbommel behoorlijk was zand nodig om het speelveld voor deze wedstrijd te prepareren. Evengoed was het gegeven de jaargetijden redelijk vlak en vorstvrij. De openingsfase was van beide kanten energiek maar grote kansen bleven in de 1e 10 minuten uit. In de 4e minuut was er een schotje van Guido Bex maar deze roller kon de Avios/DBV-goalie niet verontrusten. Gaandeweg de 1e helft kreeg de thuisploeg steeds meer het overwicht. Door met name vroegtijdig druk te zetten om de Ooijse aanvalsopzet, dwong het SVO tot het maken van fouten. Met de 2 doelpunten veelvraten Jurgen van Zon en Daan Bremmers voorop resulteerde dat al snel in behoorlijk wat kansen voor de thuisploeg. In de 10e en 12e minuut wist de andermaal foutloos spelende Frank Klomberg tot 2 keer toe goed op inzetten van de thuisploeg te redden. SVO wankelde nadrukkelijk in deze fase. In de 14e minuut leek SVO dan ook op achterstand te komen. Een prima teruggetrokken bal werd van een meter of 7 op onbegrijpelijke wijze gemist door een aanvaller van Avios/DBV. Nadat SVO in de 18e minuut nog een keer ontsnapte aan een achterstand, ging de Maasbommelse storm langzamerhand liggen. SVO kwam wat beter in het spel en liet meer en meer zien waar het goed in is. De combinaties werden steeds frequenter gemaakt en verhoudingen trokken zich gelijkmatiger. In de 25e minuut kreeg SVO de eerste serieuze mogelijkheid. De prima spelende Guido Bex gaf de bal breed op Daan Lamers. De uitstormende doelman van de gastheren bemoeilijkte echter de kans aanzienlijk waardoor de bal naast geschoten werd.  In de 30e minuut kreeg de thuisploeg weer een prima mogelijkheid al werd het daarbij danig geholpen door de dienstdoende scheidsrechter. Het vlagsignaal van invaller grensrechter Bram Koks werd volledig in de wind geslagen waardoor een aanvaller van Avios/DBV alleen op Frank af mocht. Hij wist ternauwernood met de voet de inzet te keren. De andermaal goed spelende Niels Janssen deed vervolgens de rest van het werk door de bal tijdig weg te werken. In de 43e minuut leek Daan Lamers alleen op de keeper af te kunnen maar hij liet de bal iets te ver van zijn voet af springen.  In de blessuretijd van de eerste helft kreeg Joris Weeren nog de kans om te volleren op het vijandelijke doel. Ofschoon knap ingeschoten, was de bal te weinig in de hoeken om van een echte mogelijkheid te spreken. Een paar minuten later floot scheidsrechter Crienen voor de rust. De eerlijkheid gebied te zeggen dat met de 0-0 brilstand SVO zich, gezien het aantal grote kansen van de thuisploeg, het gelukkigst mocht prijzen.

Het betere van het spel uit het laatste kwartier in de 1e helft, nam SVO ook mee uit de rust. Het Ooijse middenveld begon steeds meer terrein te winnen en wist veel makkelijker en vaker de voorwaartsen te bereiken. In de 50e minuut gaf het voetballende overwicht al de eerste grote Ooijse kans na rust. Guido Bex werd op prima wijze vrijgespeeld maar zijn inzet mistte net aan de goede richting. 2 minuten later brak SVO dan alsnog de ban. Een prima bal van de vandaag dito spelende Ivo Pott kwam perfect in de loop van Mustafa Gungor. Hij sneed met zijn snelheid in een rechte lijn naar het doel en wist de bal onder de thuis doelman door te spelen (0-1). 5 minuten later leek Kadeem Schel alleen richting het Avios/DBV strafschopgebied maar de warrig fluitende scheidsrechter Crienen zag na een charge op Daan het Ooijse balvoordeel over het hoofd. Trainer Jeroen van Kampen bracht in de 60e minuut een dubbele wissel om zijn team aanvallender te laten acteren. Daarmee werd er ook meer en meer ruimte geboden aan de Ooijse aanvallers. In eerste instantie ontbrak het in die fase vaak net aan de juiste keuze of goede eindpass. Onderwijl werd de sfeer er binnen de lijnen niet vriendelijker op hetgeen resulteerde in een aantal gele kaarten aan beide kanten.  Ook leek het thuispubliek het voorzien op Joris Weeren maar ondanks allerlei opmerkingen richting zijn adres, hield hij zijn hoofd koel. In de 74e minuut kon de voor Daan Lamers ingevallen Maikel v.d. Bergh met zijn snelheid profiteren van de ruimte die Avios/DBV achterin liet. Hij leek voorbij de ‘last man standing’ van de thuisploeg maar werd op het laatste moment onreglementair tegen het gras aan gewerkt. In hogere klasses zal het ongetwijfeld een rode kaart hebben betekend, maar in de 5e klasse weten inmiddels dat dit vaak bij geel blijft. De vrije trap die er op volgde van Kadeem Schel was niet krachtig genoeg om de Avios/DBV-keeper te verontrusten. In de 81e minuut werd Guido Bex door een prachtige bal van de vandaag weer vaak ongrijpbare Mustafa in staat gesteld om 1 op 1 met de keeper de wedstrijd in het slot te schieten. Helaas wist hij het leer niet langs de doelman op te krijgen. De bevrijdende 0-2 kwam er een paar minuten later alsnog. Vanuit de draai wist linksback Timo Philipsen in de 86e minuut de bal perfect in de hoek te plaatsen en gaf de Maasbommelse goalie het nakijken. Ondanks deze verdubbeling van de score wilde de thuisploeg nog nimmer de handdoek gooien en bleef met de moed der wanhoop en doorgaans met weinig overleg op zoek naar een treffer. Omdat daarbij de verdedigende linie zo goed als vergeten werd, had SVO in deze fase met wat meer vernuft wellicht nog een 3e of zelfs 4e treffer kunnen maken. Ver in blessuretijd (97e minuut) kreeg de thuisploeg nog een onbegrijpelijke hoekschop cadeau. In een mêlee van benen kwam het lederen kleingoed voor de voeten van Ties de Leeuw en liet Frank voor het eerst deze middag kansloos (1-2). De scheidsrechter liet daarna voor de vorm nog wel aftrappen maar niet veel later floot hij voor het laatst op deze koude middag.

Poeh… een verhit potje in Maasbommel. SVO mocht niet mopperen met de 0-0 ruststand. Zeker in de eerste 20 minuten had de thuisploeg kansen om minimaal de score te openen. In deze fase had SVO het geluk wat klaarblijkelijk bij een koploper hoort. Gaandeweg de eerste helft wist het wel steeds beter onder de forechecking van Avios/DBV door te voetballen.  Die lijn werd voortgezet in de 2e helft waarmee de Ooijse ploeg ook de betere van de 2 werd.   Het kreeg daarbij prima kansen en de tegenstander werd steeds minder mogelijkheden gegund. Door de bal in een snel tempo van voet naar voet te laten gaan, kreeg het de thuisploeg op de knieën. Zeker zo knap was de wijze waarop SVO zich staande hield toen er gestreden moest worden. In- en buiten het veld liepen de emoties af en toe hoog op maar SVO bleef oog houden voor het belang van de overwinning in Maasbommel. En met die 3-punter werd er afscheid genomen van een bedenkelijke traditie van nederlagen in Maasbommel of Alphen. Prima prestatie mannen!

SVO blijft met deze overwinning koploper in de 5e klasse D.  Alvorens de winterstop aanvangt, speelt het nog 2 thuiswedstrijden. Aankomend weekend komt eerst Unitas’28 naar de Kempkes en we sluiten voetbaljaar 2019 af op zondag 15 december met een thuiswedstrijd tegen Batavia.

SCOREVERLOOP

52e minuut         0-1          Mustafa Gungor

86e minuut         0-2          Timo Philipsen

97e minuut         1-2          Ties de Leeuw

 

OPSTELLING

Frank Klomberg, Niels Janssen, Levi Verriet, Timo Philipsen, Jelmer Claassen, Joris Weeren, Kadeem Schel, Ivo Pott, Mustafa Gungor, Daan Lamers (69e Maikel v.d. Bergh), Guido Bex

Tekst en Foto’s: Bart Willems

Reageer