Skip links

SVO BOEKT PRIMA OVERWINNING IN HORSSEN EN ZET HERSTEL DOOR (1-4)

HORSSEN: Op deze regenachtige 1e zondag van december, stond voor SVO een uitwedstrijd tegen AAC-Olympia op het programma.

De fusieploeg die de meeste wedstrijden afwerkt op het complex van Olympia doet het alleraardigst in de competitie. Waar het vorig jaar tot de staartploegen behoorde en SVO beide wedstrijden met speels gemak wist te winnen, heeft de sterk verjongde ploeg van trainer Bram van Kampen het dit seizoen een heel stuk beter op de rit. Verschillende ploegen moesten het onderspit delven waarbij de 0-3 uitoverwinning bij kampioenskandidaat DSZ misschien wel de grootste verrassing was. Maar ook SCD’33 en DVSG werden op grote nederlagen getrakteerd. Tel daarbij op dat uit de laatste 6 wedstrijden maar liefst 16 punten werden gepakt en alle ingrediënten voor een moeilijke uitbeurt voor SVO waren aanwezig.

Toch zal de ploeg van Bas Hendriks zelf ook met enig zelfvertrouwen naar Horssen zijn afgereisd. De laatste 2 wedstrijden werden immers ook gewonnen en het manco van de 1e paar wedstrijden, het krijgen van vele tegendoelpunten, lijkt ook achter ons te liggen. Omdat aanvoerder Kadeem Schel vandaag door een schorsing vanaf de kant mocht toe kijken, moest Bas noodgedwongen een wijziging toevoeren aan zijn inmiddels vertrouwde basis. De plek van verdedigende middenvelder werd over genomen door Guido Bex. De daardoor vrijgevallen plek op linkshalf werd over genomen door Alperen Ural.

SVO begon in het prille begin eigenlijk prima aan de wedstrijd. Dit resulteerde in de 5e minuut in het eerste kansje. Mustafa Gungor mocht aan de rechterkant oprukken. Zijn inzet vloog echter een half metertje naast het doel van AAC-Olympia. 2 minuten kreeg zijn collega aanvaller Maikel van de Bergh ook zijn 1e mogelijkheid. Zijn inzet werd door Horssense keeper met de voet gekeerd. In de 8e minuut hielp SVO de thuisploeg nadrukkelijk in het zadel. Het was routinier Roy Coopmann die de bal veel te slap terugspeelde op zijn keeper Frank Klomberg. Ondanks verwoede pogingen van Frank en Joris Tax kon de AAC-Olympia aanvaller niet meer van het score afgehouden worden. 3 minuten later leek de geschiedenis zich te herhalen, toen de SVO-defensie opnieuw in de problemen werd gebracht door een te korte inspeelpass, echter kon verdere schade nog net op tijd voorkomen worden. In het vervolg van de 1e helft ging SVO, ondanks deze vervelende achterstand, eigenlijk steeds beter spelen. AAC-Olympia kreeg eigenlijk weinig echte kansen meer. SVO daarentegen creëerde zichzelf een aantal uitstekende mogelijkheden. In de 15e minuten werd een inzet van Maikel opnieuw prima gepakt door de Horssense keeper en niet veel later kreeg Joris Tax nog een goede schiet mogelijkheid. Zijn inzet vloog echter over. In de 29ste minuut kwam dan toch de verdiende gelijkmaker. Gelegenheidsaanvoerder Maikel v.d. Bergh leverde vanaf links een prima voorzet af. De AAC-Olympia verdediging ging volledig onder deze bal door waardoor Ivo Pott bij de 2e paal de bal eenvoudig binnen kon werken. 2 minuten later had Maikel zelf ook op het scorebord kunnen komen maar de keeper van de thuisploeg leek deze middag bijna niet te kloppen. Ook in de 35e minuut toonde hij zich een sta in de weg voor een Ooijse voorsprong. Een prima schot vanaf een meter of 16 van Guido Bex wist hij met een katachtige reflex buiten de palen te houden. Ofschoon de thuisploeg aanvallend niet zo heel veel meer in de melk te brokkelen had, moest Frank zich in de 37ste minuut volledig strekken om een vrije trap uit de hoek weg te tikken. Uit de daaropvolgende scrimmage werd gelukkig voor de Ooijse ploeg niet gescoord. Ondanks deze kans bleef SVO de lakens uit delen en de voorsprong in de 41e minuut door een benutte penalty van Mustafa was niet meer dan terecht. De rappe Maikel van de Bergh, niet zelden lijdend voorwerp als het gaat om verkregen penalty’s, werd in een 1 op 1 door de AAC-Olympia keeper vakkundig naar de grond gewerkt. Tot verbazing van velen mocht de keeper blijven staan en ontving hij slechts geel. Wellicht hebben we een verandering in de spelregels gemist maar als dit geen rode kaart meer is…. Maar goed; bij afwezigheid van de vaste strafschop nemer Kadeem Schel, wist Mustafa het leer vanaf 11 meter feilloos in het doel te schieten. Vlak voor rust moest Frank nog een keer handelend optreden toen hij vanaf een meter of 13 een bal op zich af zag komen. Hij deed dat meer dan bekwaam zodat SVO uiteindelijk  met een verdiende voorsprong kon gaan rusten.

In de 2e helft veranderde er eigenlijk weinig aan het spelbeeld. SVO bleef overheersend spelen en AAC-Olympia loerde vooral op foutjes van SVO. In de 49ste minuut kreeg de thuisploeg het 1e kansje van de 2e helft maar deze inzet ging redelijk ruim langs het Ooijse doel. De 1e kans van SVO in het 2e bedrijf werd wel gelijk gepromoveerd tot doelpunt. De vandaag prima spelende Maikel v.d. Bergh krulde in de 53e minuut de bal prima in de hoek en liet de doelman kansloos. Toen 10 minuten later de duizelige Levi Verriet het veld moest verlaten, leek SVO het even wat moeilijker te gaan krijgen. De thuisploeg ging offensiever spelen en SVO had even nodig om de defensieve organisatie weer goed in te regelen. Het was in deze fase vooral aan de uitstekend keepende Frank Klomberg te danken dat de thuisploeg niet weer terug in de wedstrijd kon keren. Ofschoon hij zelf ook niet meer helemaal okselfris was, hield hij met een aantal knappe reddingen SVO op een voorsprong van 2 treffers. Een treffer in die fase had onherroepelijk tot een bibberige slotfase geleid. Toen in de 78e minuut na perfect voorbereidend werk van Mustafa en Ivo de bal voor de voeten van Maikel kwam, werd de wedstrijd door laatst genoemde vakkundig in het slot geschoten. Met de 1-4 zakte het laatste beetje moraal bij de thuisploeg weg. SVO kreeg nog wel wat kansjes maar geruggesteund door de ruime voorsprong liet het deze vermakelijke wedstrijd naar het eind kabbelen. In de slotfase moest de thuisploeg nog even met 10 man verder. De prima keepende AAC-Olympia doelman kwam ongelukkig in botsing met de ingevallen Stef Lamers. Stef kon de wedstrijd na een behandeling voortzetten, de Horssense keeper moest het veld geblesseerd verlaten. Omdat de thuisploeg al zijn wissels al verbruikt had, moest in de slotfase een veldspeler het doel in. Deze gelegenheidsdoelman hoefde niet meer in actie te komen. Gelet op de afgetekende stand in combinatie met de natte omstandigheden, besloot leidsman van der Zwan weinig aan extra tijd bij te tellen.

Al met al een meer dan verdiende overwinning voor SVO. Over het geheel genomen was het vandaag tegen het sterk geachte AAC-Olympia absoluut de betere. Er werd met fases prima gevoetbald en toen er gewerkt moest worden, gaven ook alle spelers thuis. Juist die combinatie gaf vandaag de doorslag. Na een mislukte seizoensopening, lijkt de weg naar boven nu definitief te zijn gevonden. Met 10 punten uit de laatste 4 wedstrijden en 3 overwinningen op rij staat de Ooijse ploeg inmiddels op de 7e plek en kruipt het qua punten steeds dichter naar de subtop toe. In de komende 2 wedstrijden voor de winterstop (volgende week thuis tegen AVIOS/DBV en de week daarop een uitwedstrijd tegen SCD’33) zal SVO de volgende stappen willen gaan zetten in de opmars.

SCOREVERLOOP

8e minuut            1-0         Speler AAC-Olympia

29e minuut          1-1         Ivo Pott

41e minuut          1-2         Mustafa Gungor (pen.)

53e minuut         1-3         Maikel van de Bergh

78e minuut          1-4         Maikel van de Bergh

Tekst en Foto’s: Bart Willems

Reageer