Skip links

OOIJS COLLECTIEF KNOKT ZICH MET 10 MAN NAAR EEN ZEGE IN OVERASSELT (1-2)

OVERASSELT: Op deze mooie lente achtige zondag stond er een loodzware klus op het programma. In Overasselt stonden de gelijknamige Boys de ploeg van Bas Hendriks op te wachten. De vooruitzichten op een resultaat waren niet heel rooskleurig. Overasseltse Boys is voorafgaand aan deze wedstrijd de nummer 2 van de ranglijst, verloor tot op heden pas 1 keer en wist op de Kempkes, zij het ietwat geflatteerd, met een 1-5 overwinning van het veld af te stappen. Tel daarbij op dat het opgebouwde Ooijse vertrouwen vorige week een behoorlijke deuk had opgelopen door de smadelijke thuisnederlaag tegen SV Heumen en het moge duidelijk zijn dat de grootste winstkansen niet direct aan SVO toegedicht werden.

Trainer Bas Hendriks zag geen redenen om aan zijn elftal te sleutelen. Ook de niet geheel okselfrisse Ivo Pott stond aan de aftrap. Het in de uittenues gestoken SVO begon redelijk aan de wedstrijd en was in het 1e kwartier prima aan de thuisploeg gewaagd. Grote kansen bleven in deze fase voor beide ploegen uit. Zowel de Ooijse als de Overasseltse verdediging stond compact en hielden de aanvalslinies behoorlijk van het doel af. Na 20 minuten moest de behendige middenvelder Ivo Pott toch de strijd staken. Zijn blessure vormde een te grote hindernis voor de rest van de wedstrijd. Hij werd vervangen door Stef Lamers die doorschoof naar de aanvalslinie. Mustafa Gungor nam de positie van Ivo op het middenveld over. Gaandeweg de 1e helft nam de thuisploeg het initiatief in de wedstrijd. SVO moest steeds verder terug maar doordat de verdediging vandaag erg geconcentreerd aan het werk was, bleven in eerste instantie grote kansen uit. De druk nam echter steeds verder toe en de Boys wilde duidelijk voor de rust nog zaken doen. In de 34e minuut werden ze daarin opzichtig geholpen toen de jonge scheidsrechter Mejia het vlagsignaal voor buitenspel volledig negeerde en daarmee Overasseltse Boys in het zadel hielp. Aanvaller Geert Janssen pakte dit cadeautje vakkundig uit en wist de bal eenvoudig langs keeper Frank Klomberg te spelen. Gelet op de spelverhouding op dat moment was de Overasseltse voorsprong niet zozeer onverdiend maar de wijze waarop deze tot stand kwam, was op z’n zachtst gezegd discutabel. In de restant van de 1e helft had SVO het moeilijk en moest het vooral in de achteruit. De verdediging was vandaag echter de sterkste linie en hield, soms met wat geluk, het doel verder schoon.

In de 2e helft kreeg SVO al vroeg een nieuwe domper te verwerken. In de 49ste minuut mocht Levi Verriet na een behoorlijke charge op een Overasseltse speler de douche opzoeken. Een gele kaart was hier zeker op z’n plaats maar scheidsrechter Mejia vond de overtreding klaar blijkelijk dermate ernstig dat hij direct rood trok. Overigens was Levi bij een gele kaart eveneens klaar geweest met deze wedstrijd want in de 38ste minuut was hij ook al geboekt. Door deze directe rode kaart volgt er nu waarschijnlijk een langere schorsing en dat is niet overeenkomstig met de aard van de overtreding. Al met al moest SVO het vervolg van de toch al lastige klus met z’n 10-en zien te klaren. Het Ooijse 10-tal was echter geenszins van plan om zich naar de slachtbank te laten leiden. Met het mes tussen de tanden, uiteindelijk werden er nog 3 Ooijse spelers op de bon geslingerd, verzette SVO zich met hand en tand tegen de aanvalslust van de thuisploeg. Zoals wel vaker ging de in overtal spelende ploeg er niet beter op voetballen. SVO was in de 1e fase na de rode kaart vooral bezig om te overleven maar een minuut of 20 voor tijd kwam er toch een kleine kentering in het spelbeeld. Het was Guido Bex die de Overasseltse keeper Bart van Wagenberg eigenlijk voor het eerst deze middag aan het werk zette. Het afstandsschot werd prima gepareerd. De thuisploeg bleef de meeste kansen krijgen maar werd ook steeds slordiger waardoor SVO troebel zicht bleef houden op een resultaat. De scheidsrechter, deze middag niet bepaald op de hand van de Ooijse ploeg, bood echter in de 79ste minuut de helpende hand. Het was van de zijkant niet helemaal duidelijk wat er gebeurde maar het had er de schijn van dat Stef Lamers door de keeper van Overasselt vast gehouden werd. Scheidsrechter Mejia vond het in ieder geval voldoende voor een penalty. Aanvoerder Kadeem Schel is in dit soort situaties de meest aangewezen persoon. Tot op heden wist hij alle pingels te benutten dit seizoen en ook deze ging weer feilloos binnen. Ineens stond er een niet meer verwacht resultaat op het scorebord. De thuisploeg was duidelijk van slag en ging met nog minder overleg naarstig op zoek naar een 3-punter om zodoende de race voor het kampioenschap in tact te houden. Het was echter SVO dat in de omschakeling steeds dreigender werd. In de 82e minuut kreeg SVO op een mooie positie een vrije trap te nemen. Kadeem krulde hem behendig in de rechter benedenhoek maar de prima Overasseltse keeper Bart Wagenberg kon met een dito redding een Ooijse voorsprong voorkomen. SVO leek zich wel te verzoenen met een niet meer verwachte puntendeling maar in de 88ste minuut kon Stef Lamers er met de bal vandoor. De Overasseltse verdediging slaagde er maar niet in om hem van de bal te krijgen en met een listig schuivertje wist hij de keeper te passeren. Aan Ooijse kant werd men gek van vreugde, de Overasseltse Boys zakte van misère door de knieën. Toch was de Ooijse overwinning nog niet binnen. Wat volgde was een zenuwslopende slotfase van de wedstrijd waarin ook de thuisploeg nog een speler kwijt raakte door een rode kaart. De frustratie van de nakende nederlaag werd bot gevierd op Mustafa waardoor Tom Derks in de 92e minuut voortijdig de kleedkamer op mocht zoeken. Na 97 minuten voetballen vond de ietwat pedant fluitende scheidsrechter Mejia het prima en konden de handen van het moe gestreden 10-tal de lucht in.

Kijkend naar de spelverhouding is de conclusie gerechtvaardigd dat SVO teveel aan deze wedstrijd over heeft gehouden. Evengoed heeft het de hele wedstrijd als leeuwen voor een resultaat gevochten en dat is altijd de primaire basis voor succes. De strijd die er vorige week absoluut niet was tegen het matige Heumen was er nu in overvloede. Met name de verdedigende linie heeft zich vandaag van zijn beste kant laten zien maar deze overwinning is een collectieve prestatie. Ondanks alle tegenslagen in deze wedstrijd, gaf SVO niet af en dan kan het dus een keer de goede kant op vallen.

Door deze overwinning blijft plek 4 enigszins in het zicht, een plek die misschien nog wel eens goed kan zijn voor de nacompetitie. Maar waar het vandaag vooral om ging is de wijze waarop SVO zich gerevancheerd heeft van de slechte thuisbeurt tegen SV Heumen. Well done boys!

SCOREVERLOOP

34e minuut         1-0         Geert Janssen

79e minuut         1-1         Kadeem Schel (pen.)

88e minuut         1-2         Stef Lamers

Tekst en Foto’s: Bart Willems

Reageer