Skip links

MOEITELOZE OVERWINNING SVO/VVLK IN HEUMEN (1-5)

HEUMEN Zondag 12 Februari 2023: Na de overwinning van afgelopen week op koploper Krayenhoff, moest de equipe van trainer Martin de Winkel deze zondag op bezoek in Heumen. Op sportpark de Toppenberg had de Polderformatie feitelijk weinig te stellen met de thuisploeg en won het eenvoudig met 1-5.

De hoofdtrainer van SVO/VVLK zal zich in aanloop naar deze wedstrijd gelukkig geprezen hebben met de ruime selectie want hij diende nogal wat namen door te strepen voor deze wedstrijd tegen SV Heumen. Daan Lamers zat zijn wedstrijd schorsing uit naar aanleiding van zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Krayenhoff. Niels Janssen en Thijmen Bakker haakten geblesseerd af en jongeling Kai Mulder moest verstek laten gaan vanwege werkzaamheden. Ivo Pott en Joris Tax namen weliswaar plaats op de bank maar kenden beiden nog een beperkte inzetmogelijkheid. Tegen de afwezigen stond de terugkeer van Jelmer Claassen. Hij was afdoende hersteld van zijn blessure opgelopen in het oefenduel tegen Batavia. Hij nam zijn vertrouwde stekje op de rechtsback positie weer in. Ook Koen Keukens keerde terug nadat hij tegen Krayenhoff afwezig was vanwege een skivakantie. Voor hem was er een plek ingeruimd op het middenveld.

De Zwart-Witten moesten voor het eerst in lange tijd weer eens een keer op natuurgras spelen en dat had zijn weerslag op de eerste fase van de wedstrijd. De bal kreeg op de ongelijke Heumense mat nog wel eens een onverwachtse wenteling.  Het voetballende SVO/VVLK had het daar in het begin lastiger mee dan de thuisploeg die veel meer vanuit het fysiek en opportunisme opereerde. Evengoed viel de 1e serieuze mogelijkheid wel voor SVO/VVLK te noteren. In de 7e minuut werd de bal teruggelegd op Jurgen Vink maar hij vond vanaf een meter of 12 de voet van de Heumen doelman. Na mate de 1e helft vorderde greep SVO/VVLK steeds meer het overwicht en drukte het de thuisploeg meer en meer terug in de verdediging. Het duurde echter tot de 20ste minuut alvorens het kwalitatieve verschil ook tot uiting gebracht werd op het scorebord. Vanuit een afgeslagen voorzet viel de bal op een meter of 20 voor de voeten van Jelmer Claassen. Met een bekeken krul liet hij het leer in de rechter benedenhoek vallen (0-1). Deze verdiende voorsprong betekende dat SVO/VVLK de lakens nog wat nadrukkelijker uit ging delen. In de 26e minuut kreeg Siem Hoogma een vrije kopkans maar hij wist de bal slechts te schampen. 4 minuten later had de Heumen defensie alle moeite om het leer uit hun doelmond te krijgen maar zag het de bal als bij een wonder net naast gaan en weer 60 tellen later wist Stan Keukens zich met een vlotte beweging een vrije schietkans te verschaffen maar zag hij zijn inzet een meter of 2 over het Heumen doel heen vliegen. Waar SVO/VVLK dus nadrukkelijk op de deur klopte voor de 0-2, viel de treffer aan de andere kant. Bij een spaarzame uitbraak van de thuisploeg werd de bal vanaf links voorgegeven. De instormende Heumen aanvaller maakte dankbaar gebruik van het handje in de rug van Daan Bank en ging tegen het gras. Daarmee  verleidde hij de scheidsrechter tot het geven van een strafschop. Huisfotograaf Dick Braam sr. en niet zelden met zijn scherpe lens fungerend als VAR wist achteraf te vertellen dat de bal al ruimschoots voorbij het doel was alvorens de overtreding gemaakt werd. Hoe het ook zij, de bal ging op de stip en werd vandaaruit feilloos achter keeper Frank Klomberg geschoten (1-1). 5 minuten later mocht SV Heumen zelfs heel even aan een voorsprong ruiken. Tot opluchting van de weer in ruime getalen aanwezige Ooijse en Leuthse supporters rolde de Heumense inzet aan de goede kant van de paal naast. In de 39e minuut kreeg SVO/VVLK ook een penalty te nemen. Scheidsrechter Krispijn constateerde strafbaar hands van een Heumen verdediger en besloot de bal op de stip te leggen. Joris Weeren had vanaf 11 meter weinig moeite om de Polderformatie op een hernieuwde voorsprong te zetten (1-2). 3 minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd in de 1e helft kreeg Stan Keukens al koppend een ideale mogelijkheid om de voorsprong vlak voor de thee nog wat verder op te voeren maar helaas wist hij het net niet te vinden. Dat lukte hem in de laatste secondes van het 1e bedrijf wel. Na een geweldige aanval over meerdere schijven werd Stan als eindstation bereikt. Hij wist met een prachtige krul de Heumen goalie volstrekt kansloos te laten (1-3) en daarmee meer blijk te geven van de kwalitatieve verhoudingen in de 1e helft.

Ook na de thee hield SVO/VVLK nadrukkelijk de regie maar de Heumenaren hadden zich waarschijnlijk als doel gesteld de schade vooral niet te ver op te laten lopen. De polderformatie zocht naar gaatjes in terugplooiende Heumen defensie maar zag veel pogingen voortijdig stranden. Het steeds hobbelig wordende veld hielp daarin ook niet mee. Ondanks wat kleine mogelijkheden gebeurde er in de 1e 20 minuten na rust eigenlijk niet zoveel. In de 70e minuut legde Daan Bank vanaf een meter of 18 aan voor een schot en zag zijn inzet een halve meter naast gaan. In de 77e minuut wist de Heumen doelman tot 2 keer toe een SVO/VVLK inzet onschadelijk te maken. In eerste instantie bood hij prima verweer op een inzet van Siem Hoogma, niet veel later deed hij soortgelijk werk op een poging van Jasper Scholten. 5 minuten later moest de jonge goalie zich alsnog gewonnen geven. Stan Keukens gaf vanaf rechts de bal voor aan Joris Weeren. Op diens inzet had de doelman nog wel repliek maar toen de afvallende bal uiteindelijk voor de voeten van Siem Hoogma viel, moest hij het antwoord schuldig blijven (1-4). In de slotfase kreeg de Ooijs/Leuthse combinatie nog een 3-tal kansrijke vrije trappen te nemen maar veel meer dan een blauw bovenbeen en wat pijnlijke edele delen bij de Heumenaren, leverde dat niet op. Toch was de koek nog niet helemaal op. Stan Keukens werd binnen de 16 opzichtig ten val gebracht door de Heumen defensie waardoor scheidsrechter Krispijn geen andere keuze had om de bal voor de 3e keer deze middag op de stip te leggen. Ook deze keer wist Joris Weeren het klusje feilloos te klaren en zijn doelpunten productie naar 15 treffers in 13 wedstrijden te tillen. De niet onverdienstelijk fluitende leidsman zag snel daarna weinig aanleiding meer om de wedstrijd middels blessuretijd te verlengen en floot rond de 90 minuten voor het laatst.

Over het geheel genomen had SVO/VVLK weinig moeite met de Heumenaren die weliswaar hard werken maar voetballend over te weinig middelen beschikken om het de Polderformatie lastig te maken. Ook vandaag betaalde de breedte van de selectie zich weer uit. Doorgevoerde wissels, al dan niet gedwongen, maken het team van Martin de Winkel amper zwakker. Dat in combinatie met de fitness van de ploeg maakt dat de Ooijs/Leuthse combinatie zich momenteel in een zeer goede fase begeeft. De overwinning tegen Heumen betekende alweer de 10e winstbeurt uit 13 wedstrijden en de 7e zege op rij.

Door de ruime overwinning op Heumen wipt SVO/VVLK zelfs over vv Krayenhoff heen. De Kraaien besloten om de wedstrijd tegen Overasseltse Boys af te gelasten. Uitwijk naar het kunstgrasveld van Blauw Wit was klaarblijkelijk geen mogelijkheid. Zij volgen nu op 2 punten maar hebben inmiddels dus nog 2 wedstrijden in te halen.  Door deze overwinning begint de eerste prijs voor de polder combinatie ook steeds meer te gloren al is de strijd om de 2e periode nog niet beslist. Ewijk en Overasseltse Boys zitten nog immer op het vinkentouw. Bovendien waren op deze zondag de resultaten op de andere velden van dien aard dat SVO/VVLK de voorsprong op de groep achtervolgers op zag lopen naar 9 punten.

De komende 2 zondagen geen competitievoetbal. Aankomend weekend is het carnaval, de week daarop inhaalprogramma waarbij SVO/VVLK geen openstaande klus heeft staan. Op zondag 5 maart wacht ons dan een uitwedstrijd tegen OSC. In Oosterhout zal de Ooijs/Leuthse trots zich ongetwijfeld willen revancheren van de zure thuisnederlaag eerder in dit seizoen.

SCOREVERLOOP:

20e minuut         0-1          Jelmer Claassen

31e minuut         1-1          speler SV Heumen (pen.)

39e minuut         1-2          Joris Weeren (pen.)

45e minuut         1-3          Stan Keukens

82e minuut         1-4          Siem Hoogma

90e minuut         1-5          Joris Weeren (pen.)

OPSTELLING:

Frank Klomberg, Jelmer Claassen, Mees Bouwmeister, Levi Verriet (68e Mick van Ophuizen), Daan Bank, Jasper Scholten, Jurgen Vink, Koen Keukens (86e Ivo Pott), Stan Keukens, Joris Weeren, Siem Hoogma.

Tekst: Bart Willems.      Foto’s: Dick Braam sr.