Skip links

FRUSTRERENDE NEDERLAAG IN NIFTRIK (3-1)

Zondag 27 September 2020: Vandaag stond de 1e uitwedstrijd van het seizoen op het programma. In Niftrik trof SVO het gelijknamige VV Niftrik.

De thuisploeg van deze middag is doorgaans een lastig te bespelen ploeg voor SVO. De Ooijse ploeg kan dan ook niet terugvallen op een goed moyenne als je kijkt naar de resultaten van de laatste jaren. Het is doorgaans zeker niet kansloos maar op 1 of andere manier prijkt er na 90 minuten zelden een Ooijs resultaat op het scorebord. Bij onze Oosterburen noemen ze dat een ‘Angstgegner’.

Toch zal de Ooijse ploeg met vertrouwen sportpark de Eik opgestapt zijn. De overwinning tegen WVW was weinig spectaculair maar werd zonder veel moeite binnengehaald. Overigens kon ook de thuisploeg met de borst vooruit het veld betreden. Een week eerder liet het SCD’33, vorig seizoen in een felle strijd gewikkeld met SVO voor de koppositie, in Deest volkomen kansloos (1-6). Daarbij dient wel aangetekend te worden dat SCD afgelopen zomer veel spelers zag vertrekken.

Trainer Martin de Winkel heeft nog steeds de hinder van een aantal blessures. Aanvoerder Kadeem Schel is nog steeds niet hersteld van zijn voetblessure. Daar kwam bij dat Ivo Pott in zijn korte invalbeurt tegen WVW een kwetsuur aan zijn enkel heeft opgelopen en het heeft er alle schijn van dat hij een aantal weken aan de kant zal moeten blijven. De basis 11 van de wedstrijd tegen WVW bleef op deze wijze intact.

Na een wat weifelend begin, pakte SVO al snel het initiatief in de wedstrijd. Ondanks dat men in Niftrik klaarblijkelijk vergeten was om het gras te maaien, ging de bal aan Ooijse kant prima rond. Een kopballetje van Joris Weeren in de 6e minuut bleek een eenvoudige prooi voor de Niftrik keeper. In de 10e minuut had diezelfde doelman veel meer moeite om een mislukte voorzet van Timo Philipsen buiten zijn doel te houden en een minuut later moest hij weer vol aan de bak om Daan Lamers van het scoren af te houden. Het illustreerde de goede fase waarin SVO zich bevond. De wereld stond dat ook een beetje op z’n kop toen Niftrik in de 13e minuut vanuit het niets de leiding nam. Een toegekende vrije trap aan de rechterkant, een meter of 10 over de middenlijn, werd door alles en iedereen gemist en viel pardoes bij de 2e paal in het Ooijse doel (1-0). Een tegenvaller voor de Ooijse ploeg maar gezien het vertoonde spel in de 1e fase van de wedstrijd weinig reden tot paniek. In de 15e minuut had de thuisploeg teruggebracht moeten worden naar 10 deelnemers. Een schandalige charge op Daan werd door scheidsrechter Meijnen op onbegrijpelijke wijze afgedaan met een gele kaart waar rood de enige juiste kleur was geweest. Gelukkig kon Daan na behandeling de wedstrijd hervatten. Het blijft bijzonder om te zien dat in de 5e klasse dit soort overtredingen onbestraft blijven. Overigens liet de thuisploeg het in deze fase sowieso niet na om de ledematen van de Ooijse ploeg op te zoeken waar de scheidsrechter volgens het veelvuldig aanwezige Ooijse publiek vaak veel te lankmoedig mee om ging. In de 22e minuut leek SVO op gelijke hoogte te komen. Een prima voorzet van Joris Tax werd op dito wijze in 1 keer uit de lucht genomen door Joris Weeren.  De keeper van Niftrik zag tot zijn opluchting dat de bal via de buitenkant paal buiten zijn heiligdom bleef.  Waar SVO dus nadrukkelijk op zoek was naar de gelijkmaker, kreeg het in de 23e minuut de volgende domper te verwerken. Vanuit een Niftrikse corner werd de bal bij de 2e paal binnen gewerkt. Keeper Frank Klomberg kreeg er nog een handje tegen maar kon de bal niet meer keren. Tegen alle verhoudingen in maar anderzijds zeer effectief nam de thuisploeg dus zelfs een 2-0 voorsprong. Voor SVO het teken om er nog maar eens een schepje bovenop te gooien. In de 33e minuut werd een inzet van Niels met de voet gered door de uitstekende Niftrik goalie. Amper een minuut later moest hij weer handelend optreden om een inzet van Daan onschadelijk te maken. In de 41e minuut leek de Niftrik goalie dan toch een keer te moeten capituleren maar de Ooijse inzet werd door een Niftrik verdediger van de lijn gehaald. Enkele minuten later floot de scheidsrechter voor de rust. Een voetballend beter SVO zal gefrustreerd de thee opgezocht hebben.

In de 2e helft vervolgde SVO de zoektocht naar een treffer. Al snel kon de eerste Ooijse kans genoteerd worden. In de 50e minuut werd Joris Weeren door Niels Janssen in staat gesteld het vijandelijke doel onder vuur te nemen maar hij raakte het leer maar half waardoor de bal naast het Niftrik doel ging. Amper 2 minuten later kreeg Joris via een kopbal hernieuwd de mogelijkheid om de ploegen dichter bij elkaar te brengen maar de Niftrik doelman wist andermaal bekwaam te redden. Tot ontsteltenis van alles en iedereen die vanuit de Ooij naar Niftrik was gereisd werd SVO in de 55e minuut genadeloos afgestraft voor een slippertje in de verdedigende linie. De bal kon niet volwaardig weggewerkt worden en viel voor de voeten van een Niftrik aanvaller. Hij wist de bal panklaar neer te leggen voor doelpunten veelvraat Jan Willem Jeurissen die weinig moeite kende om de 3-0 op het bord te brengen. Hoe zeer deze tussenstand ook onrecht deed aan de spelverhoudingen in het veld, het had er alle schijn van dat de wedstrijd daarmee beslist was. Het sierde de Ooijse ploeg dat het op zoek bleef gaan naar aansluiting. Om nog een extra impuls te geven aan deze dadendrang besloot trainer Martin de Winkel vanaf de 70e minuut 1 op 1 te gaan spelen. Het spel bleef zich in hoofdzaak op de helft van Niftrik afspelen maar het werd van SVO uit wat minder overleg rijk. De hoge voorzetten van de zijkant waren doorgaans een prooi voor de fysiek sterke laatste linie van de thuisploeg. Bovendien werd er steeds meer een Oranje blauwe muur opgetrokken waar de met krachten gesmeten jonge Ooijse ploeg zich steeds vaker op stuk liep. In de 78e minuut had de thuisploeg aan alle onzekerheid een eind kunnen maken. De tot dan toe enige uitgespeelde aanval van Niftrik belandde snoeihard op de Ooijse deklat. SVO gaf zich nog steeds niet gewonnen en dat was gezien het spelbeeld eigenlijk ook nergens voor nodig. Evengoed verstreek de tijd en verloor SVO steeds meer het zicht op een wonderbaarlijke ontsnapping aan een nederlaag. In de 89e minuut was het andermaal de uitstekende Niftrik doelman die Daan van het scoren afhield. Toch moest ook hij de bal nog een keer uit het net vissen. Een charge op Jelmer Claassen binnen de 16 werd terecht bestraft met een penalty. Joris Weeren liet voor het eerst deze middag de Niftrik goalie kansloos (3-1). Wie veronderstelde dat daarmee de statistieken afgerond konden worden, deed te kort aan de strijdlust van SVO. Scheidsrechter Meijnen had gedurende de 2e helft al regelmatig in woord en gebaar duidelijk gemaakt al het oponthoud terug te laten komen middels blessuretijd. Uiteindelijk gaf hij daarmee SVO nog een kleine 10 minuten de gelegenheid om nog dichter bij de thuisploeg te komen.  Veel verder dan veel druk op de Niftrik verdediging en een knap schot van invaller Siem Hoogma welke door de man van de wedstrijd maar weer eens tegen werd gehouden, kwam de leeg gestreden Ooijse ploeg niet meer. Het was iets voor half 5 toen de scheidsrechter voor het laatst floot.

En daarmee eindigde een uiteindelijk uiterst frustrerende middag in Niftrik. Het grote spelaandeel van SVO, het grote aantal kansen en het overwicht gedurende de hele wedstrijd heeft helaas niet tot een resultaat geleid. De thuisploeg had over geluk niet te klagen deze middag. Het kwam erg goedkoop aan de treffers en had feitelijk al vroeg in de wedstrijd met 10 man verder gemoeten. Aan de andere kant moet de Ooijse ploeg ook bij zichzelf te raden gaan. Kijkend naar het voetballende overwicht is1 late treffer een te schraal rendement. De Niftrik doelman had een topmiddag maar werd evengoed ook in staat gesteld om uit te groeien tot de Man of the match.

Maar goed, het voetbal in bepaalde fases geeft genoeg aanknopingspunten voor de komende wedstrijden. Het spel is over het geheel genomen prima en het kan niet anders dan dat dit zich spoedig gaat uit betalen. De speelwijze van de jonge Ooijse ploeg is veelal afwijkend ten opzichte van vele klasse genoten. Het moet raar lopen als dat uiteindelijk geen onderscheidend element gaat worden.

Aankomende zondag wacht er wederom een pittige klus. Op de eigen Kempkes komt SV Heumen op bezoek. Ook voor deze ploeg geldt dat ze mikken op de bovenste plekken. Als het SVO lukt het rendement omhoog te brengen dan moet een goed resultaat zeker tot de mogelijkheden behoren.

SCOREVERLOOP

13e minuut         1-0          Dirk Booltink

21e minuut         2-0          Joost Lepoutre

56e minuut         3-0          Jan Willem Jeurissen

90e minuut         3-1          Joris Weeren

Tekst en foto’s: Bart Willems.

Reageer