Skip links

FIT SVO/VVLK NA RUST RUIM VOORBIJ GERMANIA (5-1)

OOIJ Zondag 11 December 2022 speelde SVO/VVLK haar laatste competitieduel in 2022. Na een matige eerste helft nam de thuisploeg in de 2e helft het heft duidelijk in handen en liep het met flinke cijfers alsnog weg bij directe achtervolger Germania (5-1).

Ondanks de kou hadden vele Ooijse en Leuthse supporters de weg naar de Kempkes weer weten te vinden voor deze gemeentelijk derby. Voor deze wedstrijd onderging de basisformatie 1 wijziging t.o.v. de gewonnen wedstrijd tegen FC Kunde van een week eerder. Levi Verriet ontbrak door vakantie, zijn plek in het hart van de verdediging werd overgenomen door Mees Bouwmeister.

SVO/VVLK begon niet goed aan de wedstrijd en het was Germania dat in de 1e helft het initiatief greep. De balvaardige ploeg van trainer Jeffrey Kooistra had zeker in het 1e half uur een overwicht in balbezit en probeerde al combinerend zich een baan door de Polderverdediging heen te spelen. Zoals wel vaker, gaf de Ooijs/Leuthse verdedigingslinie weinig ruimte weg waardoor Germania het aanvankelijke overwicht niet in kansen kon ombouwen. Omdat SVO/VVLK ook weinig uit kon richten in de omschakeling waren de kansen in het 1e bedrijf uiterst schaars. In de 20e minuut moest keeper Frank Klomberg acteren op een Groesbeeks schotje van 25 meter maar dat deed hij bekwaam. Een minuut of 6 voor de rust kon Germania er op links gevaarlijk van door maar de SVO/VVLK defensie was snel genoeg weer in positie om orde op zaken te stellen. De overgebleven schietkans ging ruim naast het doel van Frank. De thuisploeg, tot op dan toe niet verder gekomen dan wat gevaarlijke uitvallen zonder daarmee kansrijk te worden, zag in de slotfase van de 1e helft Daan Lamers een bal van een meter of 28 op de lat trappen. Het had er alle schijn van dat de Germania doelman deze poging niet helemaal op waarde ingeschat had en hij zag tot zijn opluchting dat de bal via de bovenkant van de lat over zijn doel heen sprong. Niet veel later floot scheidsrechter van der Beek voor de rust. Spelers en supporters konden zich op gaan warmen. Het vertoonde spel in de eerste helft had weinig warmte gebracht.

Hoe anders zou dat worden in de 2e helft. SVO/VVLK kwam een stuk enthousiaster uit de kleedkamer en nam in de 47e minuut de leiding. Een voorzet van Jurgen Vink werd niet goed verwerkt door de goalie van Germania. Joris Weeren reageerde alert op de losgelaten bal en wist al koppend het leer in het lege doel te krijgen (1-0). De grensrechter van de Groesbekers probeerde de treffer om onduidelijke redenen geannuleerd te krijgen maar die poging liet scheidrechter van der Beek koud.  Gesteund door de treffer ging de thuisploeg met de minuut beter voetballen en waar het voor rust nauwelijks kansrijk werd, stapelde de mogelijkheden zich in en rap tempo op. In de 52e minuut ging Daan Bank voorbij aan zijn directe tegenstander. Hij probeerde de bal in de korte hoek binnen te prikken maar zag zijn poging aan de verkeerde kant van de paal naast gaan. Germania kon het verzorgde voetbal van voor de rust niet meer voortzetten en zag de ruimtes groter worden. Het leek een kwestie van tijd aleer de thuisploeg hiervan zou gaan profiteren en de 65e minuut wist het de score dan ook te verdubbelen. Daan Lamers werd vanuit het achterveld op links de diepte ingestuurd en wist met een teruggetrokken voorzet Joris Weeren te bedienen die eenvoudig de 2-0 binnen kon lopen. Ook nu probeerde de grensrechter een stokje voor deze treffer te steken maar waar zijn protest rondom de 1e treffer al weinig kansrijk was, grensde deze claim om buitenspel tegen het bizarre aan. Dat was gelukkig ook het oordeel van de leidsman die de treffer dan ook volkomen terecht liet staan. 4 minuten later konden de handen op sportpark de Kempkes andermaal omhoog toen Siem Hoogma zich in een 1 tegen 1 duel wist te ontdoen van zijn directe tegenstander en alleen op de Groesbeekse goalie af kon. Hij hield het hoofd koel en schoof gedecideerd de bal in de linkerhoek (3-0). Daarmee was de wedstrijd wel in het slot geschoten al kreeg Germania in de 80e minuut de mogelijkheid om vanaf de stip iets terug te doen. Een weifelend moment tussen Daan Bank en Frank Klomberg resulteerde in een overtreding in de 16 begaan door laatstgenoemde. Het liet de scheidsrechter geen andere keuze dan de bal op de stip te leggen en Emir Tiganj wist de 11 meter trap feilloos te benutten (3-1). Even leek het erop dat de Germanen met deze treffer nieuwe energie hadden gevonden maar eventuele aspiraties tot meer werden in de 86e minuut door een treffer van Daan Lamers de kop ingedrukt. De lange aanvaller werd wederom vanuit het achterveld weggestuurd, wist zich te ontdoen van de laatste verdediger en liet de bal diagonaal in het zijnet van het doel ploffen (4-1). Daarmee waren de poldertreffers nog niet op voor deze middag want in de 90e minuut mocht ook Stan Keukens nog een duit in het zakje doen. Hij ontving de bal vanuit een voorzet van Daan Lamers en vanaf een meter of 10 kon hij zijn 5e treffer van het seizoen aan laten tekenen (5-1). Gezien de stand op het scorebord en de inmiddels ingevallen duisternis, voelde scheidsrechter van der Beek weinig belang bij een langgerekte blessuretijd en floot op de 90 minuten voor het laatst.

Op basis van het spelbeeld in de 1e helft is de uiteindelijke 5-1 uitslag wellicht wat geflatteerd te noemen. De Groesbekers lieten voor de rust zien over behoorlijk wat voetballende kwaliteiten te beschikken en de thuisploeg had het daar zichtbaar moeilijk mee. Niet voor het eerst dit seizoen wist de equipe van Martin de Winkel het verschil te maken in de 2e helft. De zwart-witten beschikken over een ongekende conditie en dat laat zich steeds vaker uitbetalen. Op basis van het vertoonde spel na rust is de overwinning dan ook dik verdiend te noemen.

Met deze overwinning wordt Germania op 6 punten gezet en springt SC Millingen weer over de Groesbekers heen naar de 3e plek. De Millingenaren wonen thuis van VV Ewijk en staan nu op 4 punten van de polderformatie. Koploper vv Krayenhoff zag haar wedstrijd tegen SV Heumen afgelast worden waardoor SVO/VVLK het gat naar de Nijmegenaren wist te verkleinen naar 4 punten met wel 1 wedstrijd meer gespeeld. Eerste wedstrijd na de winterstop is thuis tegen de Kraaien.

24 punten uit 11 wedstrijden is de vangst na de eerste competitiehelft. Een ongekende en niet verwachtte buit. De eerlijkheid gebied te zeggen dat SVO/VVLK daarmee geen enkel punt te veel heeft gekregen. De 8 overwinningen waren stuk voor stuk terecht. Bovendien waren de nederlagen tegen OSC en SC Millingen niet verdiend.  Daarnaast scoort de polderploeg er vrolijk op los. Na 11 wedstrijden staat de teller al op 37 treffers en voert Joris Weeren de topscoorderslijst van de klasse aan met 11 treffers, gevolgd door zijn teamgenoot Daan Lamers die er al 9 in heeft liggen. Prima rapportcijfers voor de promovendus en als hier in de 2e helft van de competitie een vervolg aan gegeven kan worden, ligt een toppositie in het 1e jaar 4e klasse in het verschiet. Makkelijk zal dat zeker niet worden want door de ruime promotie- en degradatieregeling spelen bijna alle ploegen in returnronde nog ergens voor. Maar er zit ook zeker nog rek in het team van de Winkel dus voldoende perspectief voor een supermooi debuutseizoen!

SCOREVERLOOP:

47e minuut         1-0          Joris Weeren

65e minuut         2-0          Joris Weeren

69e minuut         3-0          Siem Hoogma

80e minuut         3-1          Emir Tiganj (pen.)

86e minuut         4-1          Daan Lamers

90e minuut         5-1          Stan Keukens

OPSTELLING:

Frank Klomberg, Jelmer Claassen, Mees Bouwmeister, Joris Tax (81e Jasper Scholten), Daan Bank (88e Mick van Ophuizen), Koen Keukens, Jurgen Vink, Stan Keukens, Siem Hoogma (72e Thijmen Bakker), Daan Lamers, Joris Weeren.

Tekst en Foto’s: Bart Willems.