Skip links

EERSTE 3-PUNTER IN 4 KLASSE EEN FEIT: HEUMEN WORDT MET 3-1 VERSLAGEN

LEUTH Zondag 2 oktober 2022: In de eerste competitie thuiswedstrijd van het seizoen, wist SVO/VVLK ook haar eerste overwinning te boeken in de 4e klasse. Op sportpark de Duffelt werd SV Heumen met 3-1 verslagen.

In tegenstelling tot de afgelopen weken had trainer Martin de Winkel weer de beschikking over een ruime selectie. Jurgen Vink en Koen Keukens keerden terug van vakantie. Ook Daan Lamers sloot aan bij de wedstrijdselectie en zou in geval van nood als pinchhitter ingezet kunnen worden. Enige absentie gold nog voor Mick van Ophuizen.

Ten opzichte van de start 11 tegen Krayenhoff koos Martin ervoor om Joris Tax door te schuiven naar het middenveld. Zijn positie op de linksback plek werd overgenomen door Daan Bank die daarmee terugkeerde in de basisformatie. Hierdoor schoof Stan Keukens een linie door en completeerde samen met Siem Hoogma en Joris Weeren de 3-mans aanval. E.e.a. had als uitwerking dat Thijmen Bakker op de bank belandde.

Afgezien van een klein buitje was het gisteren prima toeven op de Duffelt. Al snel in de wedstrijd werden de intenties van beide teams duidelijk. SVO/VVLK zocht de aanval, SV Heumen naar de omschakeling. De thuisploeg had dan ook opzichtig meer balbezit en dat ging gaandeweg de 1e helft ook steeds meer kansen en mogelijkheden geven. In de 2e minuut gaf Daan Bank de eerste aanvallende waarschuwing af. Zijn schot van een meter of 18 ging een half metertje over het Heumen doel. In de 5e minuut leek SVO/VVLK de leiding te nemen, echter werd de treffer op onbegrijpelijke wijze vanwege buitenspel geannuleerd. Niels Janssen werd perfect vrij gespeeld en hij startte opzichtig voor de laatste linie van de Heumenaren. Hij wist de bal met een schuiver gedecideerd in de lange hoek te schuiven.  Scheidsrechter Langendonk liet zich echter neppen door de Heumen grensrechter en volgde hem in diens vlagsignaal. 3 minuten later werd ook SV Heumen voor het eerst gevaarlijk. Een diagonaal schot mistte echter de juiste richting waardoor keeper Frank Klomberg niet in actie hoefde te komen. In de 16e minuut zag Stan Keukens zijn wat zachte inzet eenvoudig gepakt worden door de Heumen goalie, enkele ogenblikken later had hij aanmerkelijk meer moeite om Stan andermaal van het scoren af te houden. Een knappe draai van een meter of 20 leek in de bovenhoek te belanden maar met een uiterste krachtinspanning wist de Heumen doelman het leer buiten zijn werkgebied te houden. In de 27e minuut kreeg de thuisploeg loon naar werken. Het was Ivo Pott die vanuit het achterveld de bal richting de 16 pompte. Joris Weeren trachtte de bal al koppend te verlengen maar kwam net iets aan hoogte te kort. Misschien ook maar goed ook want hierdoor kwam de bal perfect in de loop van Joris Tax die met een lage inzet de bal onder de uitstormende Heumen doelman wist te prikken en daarmee voor de verdiende voorsprong zorgde (1-0). Nog amper bekomen van deze treffer, konden de armen van de Ooijse en Leuthse supporters alweer de lucht in. In de 29e minuut kopte Levi Verriet de bal krachtig naar voren en wist daarmee Stan Keukens te bereiken. Hij gaf zichzelf met een knappe schijnbeweging vrij baan en schoot van een meter of 20 de bal knap in de korte hoek (2-0). SVO/VVLK leek op weg naar meer doelpunten maar kreeg in de 32e minuut een tegenslag te verwerken. Stan Keukens, even daarvoor nog de gevierde man, verloor op het middenveld de bal. Dat op zich was nog niet zo’n probleem echter stond de Ooijs/Leuthse verdediging op dat moment net iets te ver vooruitgeschoven waardoor Lars Eggenhuizen nagenoeg vrij baan kreeg richting het doel van Frank Klomberg. Nadat laatstgenoemde ook nog eens uitgleed was het voor de Heumen aanvaller een koud kunstje om de aansluitingstreffer aan te tekenen (2-1). SVO/VVLK was overigens nauwelijks van slag en ging verder met het zoeken naar mogelijkheden. In de 38e minuut had Daan Bank een grote mogelijkheid om de marge weer op 2 treffers te brengen maar zijn vrije kopkans ging rakelings over de Heumense doellat heen. In het restant van de 1e helft bleef SVO/VVLK de controle voeren zonder zelf nog tot kansen te komen.

In de rust paste trainer Martin de Winkel 1 wissel toe. Jurgen Vink viel in voor Levi Verriet die met lichte hamstring problemen zich uit voorzorg liet vervangen. Joris Tax verhuisde hierdoor naar het centrum van de verdediging en Jurgen Vink nam zijn plek over op het middenveld. In de 53e minuut wist de thuisploeg verder afstand te nemen van SV Heumen. Joris Weeren wist zich prima vrij te spelen op een meter of 18 van de goal en met een bekeken inzet de Heumen doelman te verschalken (3-1). Heumen had het kruid voor het vervolg van de 2e helft wel een beetje verschoten en werd nog maar sporadisch gevaarlijk. De thuisploeg ging op zoek naar meer treffers en had daar ook zeker de mogelijkheden toe. In de 61e minuut had het rolletje van Siem Hoogma te weinig kracht en richting om tot werkelijk gevaar te komen. 5 minuten later zag Niels Janssen op het middenveld dat de Heumen goalie behoorlijk uit positie was. Zijn lange afstandspoging ging echter een metertje of 2 voorbij de 2e paal. SV Heumen kon er aanvallend weinig meer tegenoverstellen al werd een Heumens kopballetje in de 68e minuut vakkundig onschadelijk gemaakt door keeper Frank Klomberg.   4 minuten later stoomde Daan Bank met een ware rush richting het vijandelijke doel. Hij stelde met een bekeken pass Siem Hoogma in staat het Heumen doel onder vuur te nemen. Hij vond echter de knie van de uitstormende Heumen goalie. In de 78e minuut werd er andermaal een poldertreffer vanwege buitenspel afgekeurd. Voor deze annulering viel op het eerste oog wat meer te zeggen. Veel minder begrip was er voor de charge op de benen van Stan Keukens door de Heumen doelman. Met 2 benen vooruit wist hij Stan lelijk te raken. Het ontging de scheidsrechter waardoor en een penalty en een rode kaart uitbleven.  Heumen kreeg enkele minuten later haar beste kans van de 2e helft. Uit een corner werd de bal net over de doellat heen gekopt. In blessuretijd kreeg de thuisploeg nog 2 mogelijkheden om de score naar een hoger plan te tillen. Na een aanval over meerdere schijven kwam de bal voor de voeten van invaller Jasper Scholten. Hij kreeg echter niet voldoende richting aan de bal en zag zijn inzet een metertje naast het doel gaan. Niet veel later kreeg de aanvallend bedreven Daan Bank een prima schietkans maar zijn inzet werd op dito wijze gepareerd door de keeper van Heumen. Na een minuut of 6 blessuretijd vond leidsman Langendonk het welletjes geweest en floot het aanwezige publiek naar de kermis.

Een prima overwinning van SVO/VVLK. Het voerde de gehele wedstrijd de controle en kwam zelden in gevaar. Met wat meer precisie had de score nog wat verder opgedreven kunnen worden. Voetballend ging het aardig al werd met name de 1e helft het middenveld nog wel eens overgeslagen. Met de komst van Jurgen Vink in het 2e bedrijf ging dat al een stuk beter, maar er zit zeker nog rek in het Ooijs/Leuthse spel.  De komende weken zal duidelijk worden waar de ploeg van Martin de Winkel daadwerkelijk staat. Waar het met Krayenhoff een ploeg trof die voor de bovenste plekken gaat spelen, zal voor Heumen gelden dat ze zich moeten gaan richten op lijfsbehoud. Met 2 rechtstreekse degradanten en 3 ploegen die zich via de nacompetitie moeten zien te redden, zal dat nog een pittige klus worden. In die zin dus 2 uitersten in de 1e 2 speelrondes.

Aankomende zondag speelt SVO/VVLK wederom thuis. Dan is sportpark de Kempkes het toneel en het Oosterhoutse OSC te gast. De blauw witten zijn de competitie prima begonnen met 2 overwinningen in evenzoveel wedstrijden en mogen zich zelfs gedeeld koploper noemen. Kortom; een mooie graadmeter voor de Polderboys!

SCOREVERLOOP:

27e minuut         1-0          Joris Tax

29e minuut         2-0          Stan Keukens

32e minuut         2-1          Lars Eggenhuizen

53e minuut         3-1          Joris Weeren

OPSTELLING:

Frank Klomberg, Jelmer Claassen (81e Pepijn Bartels), Levi Verriet (46e Jurgen Vink), Mees Bouwmeister, Daan Bank, Joris Tax, Ivo Pott (81e Koen Keukens), Niels Janssen (81e Jasper Scholten), Siem Hoogma (76e Thijmen Bakker), Stan Keukens, Joris Weeren.

Tekst: Bart Willems     Foto’s: Dick Braam sr.